Elif Tin  |  17 Ağustos 2016 - 18:31
  Merhaba benim kızım20 aylık v e yürürken sadece sol kolunu sallıyor.sağ ı sabit.bunun nedeni ne olabilir.
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  17 Ağustos 2016 - 18:31

  Merhaba,

  Alışkanlıkla veya beyinde o kolu kontrol eden merkezlerdeki bir etkilenme ile bu gözlenebilir. Nörolojik değerlendirmeden geçmesi gerekir.

  Geçmiş olsun.

  Dr. Sinan Çomu

  nazan figen karaoglu  |  30 Temmuz 2016 - 22:14
  Merhabalar Doktor Bey benim abimde sensorimotor polinöropati var 32 yasinda ck degeri 1400 lerde. Erkek kardesimde 17 yasinda onunda ck degeri 1000 lerde. Annemle babam kuzen ayrica babaannemle dedemde kuzen. ama onlarda ve ailede boyle bir sorun yok.esimde saglikli arada bi akrabaligimiz yok.bende hamile kalmadan once ck degerime baktirmistim normal cikmisti 5 aylik erkek bebek sahibiyim gelisimi hareketleri normal. sorularim ise: benim ck degerimin normal olmasi kas rahatsizligi tasiyicisi olmadigimi gosterir mi.ck degerime hep baktirmam gerekir mi.yada tasiyici olup olmadigim nasil tespit edilir.ve de bu kas rahatsizliginin bebegime gecme riski varmidir bu konularda insaallah ic rahatlatici yanitlarinizi alabilirsem sevinirim.cok tesekkurler kolayliklar diliyorum
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  30 Temmuz 2016 - 22:14

  Merhaba,

  Tedirgin olmaya gerek yok. Başka CK bakılması da gerekmez sizlerde. Akraba evliliği olsaydı bebeği izlemek gerekirdi. Rahat olun.

  Dr. Sinan Çomu

  Murat Kış  |  26 Temmuz 2016 - 22:31
  hocam 5 yaşında bir kızım var ve 1,5 yaşında bir kardeşi var.5 yaşındaki kızım yaklaşık 1,5 aydır her gece yattıktan 1-1,5 saat sonra kalkıp yürüyor ve o gün yaşadıklarını mırıldanıyor,ağlamaklı şekilde. mr ve eeg çektirdik temiz çıktı nöroloji doktorumuz gece terörü olduğunu söyledi.acaba sizin görüşünüz nedir ne yapmamız gerekir teşekürler
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  26 Temmuz 2016 - 22:31

  Merhaba,

  Gerekli incelemeler fazlasıyla yapılmış. Bu bir uyku sorunu. Yatmadan önceki aktiviteleri daha sakinleştirici oyunlar şeklinde yapmak bir işe yarayabilir.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  Guven DEMİR  |  19 Temmuz 2016 - 11:43
  selam civa solumak ve balıktaki cıvanın hafızaya bir zararı varmı internette böyle bir söylenti var ? teşekkürler
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  19 Temmuz 2016 - 11:43

  Vücudumuz civa gibi toksik maddelere sürekli maruz kalır ve bunları uzaklaştıran mekanizmalar vardır. Tabii aşırı dozda maruz kalmak sorun yaratabilir. Bu da normal bir günlük hayatta olmaz.

  Dr. Sinan Çomu

  Ayse Akdeniz  |  18 Temmuz 2016 - 15:23
  İyi akşamlar hocam benim 5aylık bir oğlum var doğuştan kafasının sol köşesinde kemik yapısı gibi bir şişlik var beyin temografisi çekildi ve sonuç olarak :bilateral frontotemporalde kortikal atrofi mevcut olup sekonder sulkus ve fissürler belirginleşmiş,ekstraserebRal mesafede minimal genişleme mevcuttur şeklinde burda me demek istemiş de 2yaşına kadar takip deri beni aydınlatırsanız sevinirim ?? 17.7.2016 22:49:35 Onay Bekliyor Serap UYSAL Beyin temografisi İyi akşamlar hocam benim 5aylık bir oğlum var doğuştan kafasının sol köşesinde kemik yapısı gibi bir şişlik var beyin temografisi çekildi ve sonuç olarak :bilateral frontotemporalde kortikal atrofi mevcut olup sekonder sulkus ve fissürler belirginleşmiş,ekstraserebRal mesafede minimal genişleme mevcuttur şeklinde burda me demek istemiş de 2yaşına kadar takip deri beni aydınlatırsanız sevinirim ?? 17.7.2016 22:49:46 Onay Bekliyor Serap UYSAL Beyin temografisi İyi akşamlar hocam benim 5aylık bir oğlum var doğuştan kafasının sol köşesinde kemik yapısı gibi bir şişlik var beyin temografisi çekildi ve sonuç olarak :bilateral frontotemporalde kortikal atrofi mevcut olup sekonder sulkus ve fissürler belirginleşmiş,ekstraserebRal mesafede minimal genişleme mevcuttur şeklinde burda me demek istemiş de 2yaşına kadar takip deri beni aydınlatırsanız sevinirim ?? 17.7.2016 22:49:56 Onay Bekliyor Serap UYSAL Beyin temografisi İyi akşamlar hocam benim 5aylık bir oğlum var doğuştan kafasının sol köşesinde kemik yapısı gibi bir şişlik var beyin temografisi çekildi ve sonuç olarak :bilateral frontotemporalde kortikal atrofi mevcut olup sekonder sulkus ve fissürler belirginleşmiş,ekstraserebRal mesafede minimal genişleme mevcuttur şeklinde burda me demek istemiş de 2yaşına kadar takip deri beni aydınlatırsanız sevinirim ?? 17.7.2016 22:50:07 Onay Bekliyor Serap UYSAL Beyin temografisi İyi akşamlar hocam benim 5aylık bir oğlum var doğuştan kafasının sol köşesinde kemik yapısı gibi bir şişlik var beyin temografisi çekildi ve sonuç olarak :bilateral frontotemporalde kortikal atrofi mevcut olup sekonder sulkus ve fissürler belirginleşmiş,ekstraserebRal mesafede minimal genişleme mevcuttur şeklinde burda me demek istemiş de 2yaşına kadar takip deri beni aydınlatırsanız sevinirim ?? 17.7.2016 22:50:40 Onay Bekliyor Ayşe SERDAROĞLU Beyin temografisi İyi akşamlar hocam benim 5aylık bir oğlum var doğuştan kafasının sol köşesinde kemik yapısı gibi bir şişlik var beyin temografisi çekildi ve sonuç olarak :bilateral frontotemporalde kortikal atrofi mevcut olup sekonder sulkus ve fissürler belirginleşmiş,ekstraserebRal mesafede minimal genişleme mevcuttur şeklinde burda me demek istemiş de 2yaşına kadar takip deri beni aydınlatırsanız sevinirim ??
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  18 Temmuz 2016 - 15:23
  Merhaba,

  Maalesef sadece film raporlarına yorum yapmak yanıltıcı olur. Çocuğunuz görülüp filmlerin bizzat değerlendirilmesi gerekir.

  Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
  Guven DEMİR  |  18 Temmuz 2016 - 07:12
  selam hangi hastalıklardan dolayı ve hangi etmenlerden dolayı hafıza zayıflığı olur ?
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  18 Temmuz 2016 - 07:12
  Merhaba,

  Yaşla veya yapısal olarak dikkat eksikliği olan hallerde olur. Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
MAKALELER | Tümünü Gör
VİDEOLAR | Tümünü Gör
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör