Ezgi Can  |  23 Mayıs 2016 - 11:10
  Merhaba Sn.Sinan Comu, 2015 Eylül ayından beri baş ağrılarım için Laroxyl ve Sibelium kullanıyorum.Kasım ayında Laroxyl 20 mg çıkarttık Sibeliumuda 10 mg.Mayıs 9 undan ıtıbaren Laroxyl 75 mg a çıkarıldı.Fakat ilaçların yan etkilerini görmeye başladım ve bırakmak istiyorum.3 gündür bu ilaçları kullanmıyorum.Kas sistemimde güçsüzlük,el ve ayaklarda zamansız titreme,algı sorunu,aniden sinirlilik hali,vücudumda ( iştah olmamasına) rağmen kilo alımı gözlemliyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim doktora gitmeme daha zaman olduğu için bana ivedi bir bilgi gerekiyor.Yardımlarınızı rica ederim.
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  23 Mayıs 2016 - 11:10

  Merhaba,

  Bu tip ilaçları yavaş bırakmak, ani kesmemek daha doğrudur. Ama doktorunuzla görüşüp onun fikrini almak da önemli. O yüzden randevunun erkene alınması iyi olur.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  Aybüke Sakın  |  20 Mayıs 2016 - 13:22
  Doktor Bey, Çocukluğumdan beri tegretol kullanıyordum.Sonra Lamictal verdiler. Deri döküntüsü ve 40 derece ateş yapınca geç de olsa ilacı bıraktım. Doktorum Benvida(lokozamid) verdi. Lamictal sırasında ateş ağzımda yara yaptı yemek yiyemedim.Lamictal ateş yaptığı ve yemek yemediğim için mi acaba 2,5ay sonra saçım aşırı dökülmeye başladı.Yoksa Benvida ilacım saç döker mi?Şu anda onu kullanıyorum.
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  20 Mayıs 2016 - 13:22

  Merhaba

  Sık olduğu belirtilen bir yan etki değil saç dökülmesi. Ama bireysel etkilenmeler farklı olabilir. Doktorunuzla konuşup, yararlanma ve yan etki görme konusu tartılıp karar verilmeli.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  Guven DEMİR  |  19 Mayıs 2016 - 10:08
  Merhaba disimde amalgam dolgu var bundan cıva salınıyormus cıvanın beyne bir zararı var mı hafızayı etkiler mi ?
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  19 Mayıs 2016 - 10:08

  mrhaba

  tedirgin olmayın. Böyle bir bilinen risk yok.

  Dr. Sinan COmu

  Büşra Karaaslan  |  14 Mayıs 2016 - 09:01
  lomber vertebra korpus platelerde yer yer schmorl nodüller saptanmaktadır. lomber intervertebral disklerde erken dönem dejenerasyon ile uyumlu intra nukleer kleft oluşumlar T2A sekanslarda sinyal kayıpları şeklindedir. L3-5 intervertebral disklerinde dural keseye bası oluşturan her iki nöral foramenleri kısmen daraltan diffüz annüler bulginler izlenmektedir. L5-S1 intervertebral diskinde anteiror epidural yağlı planları daraltan posterior bulging izlenmektedir. hocam bu ne anlama geliyor lütfen açıklayabilirmisiniz
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  14 Mayıs 2016 - 09:01

  Merhaba,

  Test raporları, bizzat testler ve hastalar değerlendirilmeden anlamlı değildir. Oradaki ifadeleri teker teker anlatmak da pratik değildir. Dolayısıyla filmi isteyen, gören ve hastanızı değerlendiren hekime başvurulması gerekir.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  Yusuf Çetin  |  12 Mayıs 2016 - 12:11
  merhabalar hocam. Zihnimde tanımlayamadıgım bir sıkıntı var. Bu sıkıntı zaman zaman yogunlaşıyor bazen de hafifliyor. Yogun oldugunda ezber tam gidiyor, anlamakta da çok çok zorlanıyorum, basit şeyleri de unutuveriyorum. bazen geçtiginde de, anlayamadıgım konulara baktıgında, ben burayı nasıl anlayamamışım diye hayret ediyorum. Bundan dolayı egitim hayatım çok kötü. Bebekken beni tavana asılan beşikten sallarken düşürmüşler, sag gözüm kaymış. acaba bu sıkıntım bundan mı diye düşündürüyor. Şimdiden çok tşk ederim.
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  12 Mayıs 2016 - 12:11

  Merhaba,

  Çok kaygılanmadım geçmişteki düşme ile ilgili hemen. Ama bahsedilen düşünmede zorlanmalar bazen nörolojik ve bazen de psikiyatrik olabilir. Bu kadar etkiliyorsa bir doktor muayenesinden geçmek iyi olur.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  Ramazan Kılıç  |  11 Mayıs 2016 - 22:45
  Hayırlı günler hocam.Sol parietal ve lateral ventrikül atrium kıyısından parietal ve oksipital loba doğru uzanımları olan t2 ağırlıklı serilerle hiperintens t1 ve flaır serilerde hipointens  ve flaır serilerde periferal sinyal artışı ile karakterize reaksiyonel gliozis olan kistik ensefalomalazik sinyal değişikliği izlenmiştir. Kronik infarkt ile uyumludur. Sağ mastoid kemik havalanma alanlarında parsiyel obliterasyon izlendi.. Annemin doktoru damar tıkanıkğı demiş çıkan sonuçlar da bu,çok merak ediyoruz yukarıdaki sorunlar hakkında birazcık bilgi verirseniz çok müteşekkir oluruz hoca. Saygılar...
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  11 Mayıs 2016 - 22:45

  Merhaba,

  Maalesef sadece raporlara dayanarak yorum yapmak yanıltıcı olur. Nöroloğunuzun filmleri bakıp yapacağı yorum daha kıymetlidir.

  Geçmiş olsun

  Dr. SinanÇomu

MAKALELER | Tümünü Gör
VİDEOLAR | Tümünü Gör
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör