Elcin Akkay  |  21 Ocak 2016 - 11:50
  Hocam Merhabalar 9 ay 5 gunluk bir kiz cocugum var dr. Kontrollerimizde bas cevresinin kucuk olduğu soyleniyor. Suan ki ölçüm 42.5 kucuk mu? Ne yapmaliyiz? Saygilarimla..
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  21 Ocak 2016 - 11:50

  Merhaba, bir çocuk nöroloğu tarafından muayene edilip diğer bulgulara göre bazı incelemeler gerekir. Çünkü baş çevresi ufaklığı zihinsel özürlere yol açabilir.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  Olcay Yılmaz  |  19 Ocak 2016 - 22:49
  Merhaba hocam benim 6 7 ay önce dizinin köşesinde kas seğirmesi başladı als hastalığını okuyunca iyice takıntı haline geldi bende ve doktora gittim fiziki muayene kan tahlili falan aldı bişey yok piskolojik dedi Anti depresan yazdı kullandım geçti daha sonra tekrar genel olarak vücudumda kısa süreli seğirmeler başladı rahatsız edici boyutta değil ama güç kaybı falan olmadı ama ciddi Bi sorun mudur ?
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  19 Ocak 2016 - 22:49

  Merhaba,

  Sakinleştirici bir ilaçla geçmiş olması rahatlatıcı. Ama yine de gören nörolog arkadaşların tekrar muayene etmesi iyi olur.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  Ahmet Orhan  |  09 Ocak 2016 - 01:40
  Kizim onyedi aylik ,ondort ve onalti aylikken gribal enfeksiyon sonrasi iki kez kriz gecirdi el ayak kasildi gozler kaydi.her iki krizden sonrada egg cekildi ikiside temiz cikti.depakin.%20 cozelti. Baslandi 15 gun sonra kan tahlillerinde kandaki pihtilasma degerleri dusuk cikti.ne yapmamiz gerekiyor.tsk ederim saygilarimla
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  09 Ocak 2016 - 01:40

  Merhaba,

  İlaca bağlı bir değişiklik olup olmadığından emin olmak için testler sanırım tekrarlanmalı. Daha sonra doktorunuzla konuşup ilaç değişikliği gerekebilir.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  Berdıl Taş  |  04 Ocak 2016 - 00:43
  Merhaba hocam ben 19 yasındaym ve bende ciddi anlamda anlama bozukluğu dinleyememe ve unukanlık var halsizlikten cabası hastaneye gittim normalde kalp hastası biriyim kan değerlerim dusuk olduğu icin olabilir denildi ama bu unutkanlık ve bişeyleri anlamamak birni dinlerken ona odaklanamam hosuma gitmiyor çevrem kopuyor böyle sizce neden boyle.. hastaneye görünmem gerekiyor mu?
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  04 Ocak 2016 - 00:43

  Merhaba,

  Unutkanlık ve anlamada zorlanma bazen dikkat eksikliğinden olabilir. Buna psikiyatri değerlendirip karar verir. Onlardan görüş alabilirsin.

  Geçmiş olsun,

  Dr. Sinan Çomu

  Yavuz Kıvrak  |  26 Aralık 2015 - 04:39
  arkadaşlar la beraber filim izlerken gülme esnasın da başımın sağa omzu ma doğru kayıp 6 -7 saniye kadar bayılmam olmuş ilk defa böyle bi şey yaşadım sebebi ne olabilir şimdiden teşekkürler
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  26 Aralık 2015 - 04:39

  Merhaba,

  Heyecan ve gülme ile baygınlaşma bazen olabilir. Tekrarlar olursa nörolojik inceleme gerekir.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Comu

  Seray Agirtas  |  19 Aralık 2015 - 16:32
  Hocam bebegim de balgam sikayeti ile doktora gittik bronsit dediler 2 aylık bebeğime antibiyotik iğne yapıldı ve ağızdan da antibiyotik surup verildi iGNenin dozu çocuğa yan etki yaptı 15 saatte bir verilmesi gereken ignenin tum dozunu damar yoluna aktardi bir anda kasildi vücudu kafası geriye doğru gözleri bir noktaya sabit yukarı doğru bakıyordu gittiğim hastane ordu ilinde çocuğa tekrar tedavi uygulandı ve suan düzeldi eskisi gibi hepsi 1 gün içinde gerçekleşti çocukta fiziksel olarak sorun yok ama beyni hasar gormusmudur yada organları küçük olduğu için hangi branştaki doktora goturmeliyim bunun için yardımcı olursanız sevinirim
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  19 Aralık 2015 - 16:32

  Merhaba,

  Bazen ilaçlara da bağlı nöbetler olabilir. Tekrarlar olmazsa pek kaygılanmaya gerek yok. Gelişmesinde bir aksama olup olmadığını çocuk doktorunuzla takip edin. Şüphe olursa bir de çocuk nöroloji uzmanı görmesi gerekir.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

MAKALELER | Tümünü Gör
VİDEOLAR | Tümünü Gör
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör