Tayfun Kaya  |  31 Mayıs 2016 - 04:02
    İyi günler hocam 23 yaşındayım 6 ve 4 yıl önce sağ ön çapraz menisküs ameliyatları oldum. 2 haftadır ayağımda kas kaybı var zorlaniyorum lakin kas kaybının ortopedi ile alakalı birşey olmadığı için fizik tedaviye baslatildimbaslatildim lakin 10 gündür herhangi bir iyileşme olmadani sizce bu ani kas kayıpları nelerden kaynaklanır şimdiden teşekkürler
    Doç.Dr. Sinan Çomu  |  31 Mayıs 2016 - 04:02
    Merhaba,

    Ortopedik olduğu düşünülmediyse bir nörolog muayenesi iyi olur. 

    Geçmiş olsun 
    Dr. Sinan çomu
    Yusuf Çetin  |  28 Mayıs 2016 - 21:55
    mrb hocam. anlayamama,ezber ve unutkanlık sıkıntımdan doktora gittim. emara gönderdi. emar sonucu biri hariç digerleri normal yazıyor. sıkıntılı olan ise şu: "Sağda bazalganglionlar komşuluğunda ~8 mm boyutunda düzgün konturlu kistik sinyal özellikleri gösteren lezyon izlendi. (Nöroglial kist?) " var. bu ne demek? bu sonucu doktora götürüp göstermemi tavsiye eder misiniz? şimdiden teşekkür ederim. saygılar
    Doç.Dr. Sinan Çomu  |  28 Mayıs 2016 - 21:55
    Merhaba,

    Önemli gibi belirtilmemekle beraber MR'ı isteyen doktor mutlaka görüp yorum yapsın.

    Geçmiş olsun
    Dr. Sinan Çomu
    Ahmet Talha  |  28 Mayıs 2016 - 19:31
    Hocam iyi günler bundan 6 gün önce bir mekanda bacak bacak ustune atarak yaklaşık 3 saat oturdum ve mekandan çıkınca da sol ayağını yere pat pat bosluk varmiş gibi vuruyorum eve dönünce farkettim aynı ayağın bas parmaginida kaldıramıyorum fakat asagiya indirebiliyorum.aradan 6 gün geçti ilk zamamanki gibi değil yavaş ve orta yuruyusum duzeldi fakat tam olarak değil bu zamanla geçecek mi yoksa muayene olmam gerekiyor mu yada ne derece önemlidir? şimdiden teşekkürler
    Doç.Dr. Sinan Çomu  |  28 Mayıs 2016 - 19:31
    Merhaba,

    Bu şikayet tekrarlarsa nöroloji kontrolu iyi olur.

    Geçmiş olsun
    Dr. Sinan Çomu
    Ezgi Can  |  24 Mayıs 2016 - 11:22
    Peki beyinde toplardamar genişlemesinin mevcut olması ciddi bir sorunmudur ?
    Doç.Dr. Sinan Çomu  |  10 Haziran 2016 - 16:12
    Hastayı muayene etmeden, görmeden bu sorunuza bir yorum yapmak mümkün değildir.
    Ezgi Can  |  23 Mayıs 2016 - 11:10
    Merhaba Sn.Sinan Comu, 2015 Eylül ayından beri baş ağrılarım için Laroxyl ve Sibelium kullanıyorum.Kasım ayında Laroxyl 20 mg çıkarttık Sibeliumuda 10 mg.Mayıs 9 undan ıtıbaren Laroxyl 75 mg a çıkarıldı.Fakat ilaçların yan etkilerini görmeye başladım ve bırakmak istiyorum.3 gündür bu ilaçları kullanmıyorum.Kas sistemimde güçsüzlük,el ve ayaklarda zamansız titreme,algı sorunu,aniden sinirlilik hali,vücudumda ( iştah olmamasına) rağmen kilo alımı gözlemliyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim doktora gitmeme daha zaman olduğu için bana ivedi bir bilgi gerekiyor.Yardımlarınızı rica ederim.
    Doç.Dr. Sinan Çomu  |  23 Mayıs 2016 - 11:10

    Merhaba,

    Bu tip ilaçları yavaş bırakmak, ani kesmemek daha doğrudur. Ama doktorunuzla görüşüp onun fikrini almak da önemli. O yüzden randevunun erkene alınması iyi olur.

    Geçmiş olsun

    Dr. Sinan Çomu

    Aybüke Sakın  |  20 Mayıs 2016 - 13:22
    Doktor Bey, Çocukluğumdan beri tegretol kullanıyordum.Sonra Lamictal verdiler. Deri döküntüsü ve 40 derece ateş yapınca geç de olsa ilacı bıraktım. Doktorum Benvida(lokozamid) verdi. Lamictal sırasında ateş ağzımda yara yaptı yemek yiyemedim.Lamictal ateş yaptığı ve yemek yemediğim için mi acaba 2,5ay sonra saçım aşırı dökülmeye başladı.Yoksa Benvida ilacım saç döker mi?Şu anda onu kullanıyorum.
    Doç.Dr. Sinan Çomu  |  20 Mayıs 2016 - 13:22

    Merhaba

    Sık olduğu belirtilen bir yan etki değil saç dökülmesi. Ama bireysel etkilenmeler farklı olabilir. Doktorunuzla konuşup, yararlanma ve yan etki görme konusu tartılıp karar verilmeli.

    Geçmiş olsun

    Dr. Sinan Çomu

MAKALELER | Tümünü Gör
VİDEOLAR | Tümünü Gör
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör