Serra Deveci Tuncer  |  20 Kasım 2015 - 02:50
  bebeğim 4 aylık ancak düzeltilmiş 3.5..Sezeryan ıle 38. hafta bitimi alındı.Başını tutsada arada kontrolü kaybedip sağa yatırıyor.Bebek genetik olarak iri.4 aylık 68 cm ve 8.880gr.Serebral Palsi rahatsızlığını duydum ve çok endişe ediyorum. Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim.
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  20 Kasım 2015 - 02:50

  Merhaba,

  Bebeğinizin nörolojik gelişimi ile ilgili kaygınız varsı mutlaka bir çocuk nöroloğunun kontrolundan geçmesi gereklir.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  İbrahim Göral  |  17 Kasım 2015 - 17:43
  halisülasyon gören 22 yaşındaki kızkardeşime eeg çektirdik şu sonucu verdiler. aynen yazıyorum.açıklarsanız sevinirim. ( BU EEG SOL TEMPROOKSİPİTAL BÖLGEDE PARAKSİSMAL BİR BOZUKLUGUN VARLIGINI GÖSTERMİŞTİR. İLERİ RADYOLOJİK İNCELEME ÖNERİLİR. ZEMİN RİTMİ: Z.R:1011 C/S GÖZ AÇMAKLA BLOKE OLANPARİETOOKSİPİTAL ALFA RİTMİNDEN OLUŞMUŞTUR. SOL TEMPROOKSİPİTAL BÖLGEDE PARAKSİSMAL YAVAŞ DALGA AKTİVİTESİ İZLENMİŞTİR.
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  17 Kasım 2015 - 17:43

  Merhaba,

  Test sonuçlarının güvenilirliği ve yorumu hastanızı gören doktor tarafından yapılmalıdır. Bu şekilde alacağınız yorumlar yanıltıcı olur.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu

  Alpay Kutlu  |  12 Kasım 2015 - 13:31
  İyi günler Hocam benim oğlum henüz 3 aylık bu ayki kontrolünde çocuk doktorumuz muayenesini bitirmişti ancak eşimin sağ ayağını sanki daha çok hareket ettiriyor demesi üzerine tekrar kontrol etti ve ayaklarında bişey olmadığını ancak sol kolunda yüzde 5 güçsüzlük olduğunu söyledi bunun üzerine bizi nöroloji doktoruna yönlendirdi ordaki muyanede doktor hanım evet biraz var gibi deyip omzunun röntgenini ve bılgıldaktan ultrason istedi sonuçlarda bişey çıkmadığını söyledi kesin sonuç için tomografi dedi onuda biz şuan için bekleyelim kontrol edelim bir süre dedik.Bebeğimizin iki kolu arasında yüzde 5 lik bir kuvvet farkı olması beyninde olan bir probleme işaret midir acaba bu durumda ne yapmalıyız yardımlarınızı bekliyoruz efendim ailecek perişan durumdayız çünkü.
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  12 Kasım 2015 - 13:31

  Merhaba,

  Kol hareketlerindeki farkı bu aylarda değerlendirmek zordur. Doktor arkadaşlar ön değerlendirmeleri yapmışlar, bir sorun olmaması olumlu. 1-2 ay sonra tekrar bir çocuk nörolojisi kontrolü iyi olur, hareketlerde fark devam ediyorsa.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Comu

  Aylin İşgüder  |  02 Kasım 2015 - 14:02
  Merhaba,benim 18 aylık bir oğlum var iri bir bebek olarak dünyaya geldi(4kg120 gr,54 cm) ve gelişimsel oalrakta iri gidiyoruz şuan 87 cm 14 kg.18 ay aşısı için sağlık ocağına götürdüğümüzde baş cevresi normal ancak bıngıldağı hala açık dedi.sormak istediğim oğlumda şimdiye kadar gelişimsel herhangibir sıkıntı hiç olmadı ayına uygun tüm davranışları yapıyor.yürüyor,merdiven çıkıyor,nesneleri tanıyor isteklerini anlatıyor,15 civarında kelime biliyor,hatta kakasını yaptığında rahatsız olup bana bezini gösteriyor bunlara rağmen bıngıldağının geç kapanmasının bir anlamı varmı?muhakkak 18. Ayda kapanmış mı olmalı
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  02 Kasım 2015 - 14:02
  Merhaba,

  Genelde 18 aya kadar bıngıldak kapanır, doğru. Bazen gecikmeler olur. Nörolojik gelişimi ve kemik gelişimi ile ilgili doktorunuzun tespitleri doğrultusunda izleyin.

  Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
  Çağrı Acar  |  02 Kasım 2015 - 13:10
  kolay gelsin kızım 3 yıldan beri epilepsi tedavisi görüyor doktor sağlık bakanlığndan ayrıldı giderken son tomografileri temiz çıkarsa tedaviyı bırakın dedi 3 yıldan beri kıriz yok en son butun tahlıller temiz çıktı ne yapmalıyız teşekkürler
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  02 Kasım 2015 - 13:10
  Merhaba,

  İlaç kesme aşamasında da olsanız bir başka çocuk nöroloğunun çocuğunuzu görüp, testlerini inceleyip karar vermesi gerekir. Öbür türlü ters gidebilecek bazı şeyler ve nöbetler atlanabilir.
  Geçmiş olsun
  Dr Sinan Çomu
  Onur Kurt  |  25 Ekim 2015 - 17:18
  İYİ GÜNLER SİNAN BEY, DOGDUGUNDA KIZIMIZ BI AN TITREDI AMA BOYLE BIRSEY DEGILDI, HER İHTİMALE KARŞI COCUK NOROLOJIYE GOTURDUK,4 GUN KADAR KÜVEZDE BEKLETTIK EEG CEKILDI TEMIZ- KAN TESTI TEMIZ -KALSIYUMU ÖLCÜLDÜ TEMZ.. AMA 2. AYINA GIRERKEN BOYLE BIR KASILMASI BASLADI. VİDEO CEKILDIGI GUN 5 DEFA YASANDI BU. BİR KAÇ GUN GECTIKTEN SONRA DA 1 KEZ... RANDEVU ALDIK FAKAT 2 AY SONRASINA VERDILER RANDEVUYU BU YUZDEN SIZE DANISMAK ISTEDIK. YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIZ. İLGİNİZE TESEKKURLER VİDEOYU INCELERMISINIZ. https://www.youtube.com/watch?v=RaYPFdk1FRk
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  25 Ekim 2015 - 17:18
  Merhaba,

  Video çok tipik olmamakla beraber infantil spasm denilen nöbetlerde peşpeşe kasılmalar ve arada ağlamalar gözlenebilir. Dolayısıyla ataklar devam ediyorsa yine video kayıtları yapıp bir nörolog ile daha erken görüşmeniz iyi olur.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu
MAKALELER | Tümünü Gör
VİDEOLAR | Tümünü Gör
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör