Baran Baran  |  18 Eylül 2014 - 14:36
  hocam merhabalar oğlum şu an 3.5 yaşında 1.5 yaşındayken ensefalit hastalığı geçirdi dicle üniversitesinde 15 tedavi ettikten sonra antalyada bi kaç hocaya gösterdim tetkikleri iyi dediler şu an konuşmada biraz zorlanıyor bu hafta sünnet etmeyi düşünüyoruz bi sakıncası olurmu hocam vereckleri anestezi yada lokal ilaçtan dolayı bi etki olurmu hocam teşekürler
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  18 Eylül 2014 - 14:36
  Herhangi bir ilaç kullanıyorsa bunu anestezistle konuşmanız yeterli olur. Özel bir kaygıya gerek yok.

  Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
  Ümit Özkalkan  |  03 Eylül 2014 - 11:41
  SAYIN HOCAM 8 AYLIK BEBEĞİMİZ DÜNYAYA GELDİ AKÇİĞERLERİ FAZLA GELİŞEMEDİĞİ İÇİN SOLUNUM CİHAZINA BAĞLI ŞU AN.DOKTORUMUZUN HERHANGİ BİR BAŞKA BİR ŞEYİ OLMADIĞININ SADECE SOLUNUMUN OLDUĞUNU SÖYLEDİ.HOCAM ARTISI BEBEĞİZİN BİRDE YARIK DAMAKLI OLARAK DOĞDU.3 AYLIK OLDU.ŞİMDİ EVDE OKSİJEN VERİLİYO..NE ZAMANA KADAR BU DEVAM EDECEK ..SAYGILARIMLA
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  03 Eylül 2014 - 11:41
  Ameliyat için Plastik cerrahların uygun görecegi zamani sormanız gerekir, takip eden doktorlara.

  Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
  Ebru Turna  |  26 Ağustos 2014 - 03:01
  Hocam ben 17 yasıma yeni girdim. Yatarken bir andan kalkınca bazen gozum kararıyo ama aynı zamanda vucudum da feci bir kasılma ve titreme meydana geliyo bir anda yere dusuyorum iki uc senedir bu durum ara sıra nuksediyor bir yorum/bilgilendirme yapabilir misiniz
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  26 Ağustos 2014 - 03:01
  Merhaba,
  Anlattığın ani doğrulma ile gelişen tansiyon düşmesini düşündürüyor. Bu, hemen herkeste görülebilir. Ama sık oluyorsa genel bir kontroldan geçmek iyi olur. Belki sonra EEG de düşünülür.

  Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
  ŞENOL KARAKAYA  |  22 Ağustos 2014 - 11:17
  HOCAM 29 AYLIK KIZ ÇOCUĞUM VAR. ANNE, BABA, ABLA VE GİT VE GEL DIŞINDA KELİME KULLANMIYOR. YAZI YAZARKEN VE OYUN OYNARKEN ELİNE BİR ŞEY ALDIĞINDA BAZEN KENDİNİ KASARAK 3-4 SANİYE TİTRİYOR. BAZEN ANLAMSIZ BAĞIRIYOR. ÇOĞU ZAMAN KENDİ KENDİNE OYNUYOR. GÖZ TEMASI KURUYOR VE KOMUTLARA UYUYOR. OTİZİM OLABİLİR Mİ DİYE DÜŞÜNDÜK AMA ÇOĞU BELİRTİSİ UYMUYOR. ARKADAŞI GELDİĞİ ZAMAN ARKADAŞLARIYLA DA, ABLASIYLA DA OYNUYOR ABLASI KENDİSİ 5 AYLIKKEN ALL TEDAVİSİ GÖRMEYE BAŞLADI. ABLASININ ŞUAN İDAME DÖNEMİ DE BİTTİ ETKİLEMİŞ OLABİLİRMİ? TEŞEKKÜRLER.
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  22 Ağustos 2014 - 11:17
  Hem konuşmama hem de nöbet gibi ataklar tarif ettiğinizden bir çocuk nörolojisi muayenesinden geçmesi gerekir. Belki EEG gibi testler istenecektir. Ama bunları gören hekim planlar. 

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu
  Mine Tekin  |  11 Ağustos 2014 - 18:16
  hocam oğlum 11 yaşında 2-3 yaşlarından itibaren sürekli gece ağlayarak ve korkarak uyanıyor buda çok sık tekrarlanıyor(haftada 2-3)ve ben ozaman çocuğumu telkin edemiyorum onunla iletişime geçemiyorum,ne yaparsam yapayım ayağa kalkıp ağlamaya, kormaya ve konuşmaya devam ediyor bide bu arada çiş kontrolünü yapamayarak altını ıslatıyor ve son 3 ünde öğürme de eklendi davranışlarına.ne yapmalıyım çok üzülüyorum. geçer diye bekledim fakat geçmek yerine daha da çoğalıyor.teşekkür ederim
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  11 Ağustos 2014 - 18:16
  Merhaba,

  Bazı gece terörü atakları epilepsi ile karışabilir. Hem uygulanacak tedaviler hem de bu açıdan değerlendirilmesi için bir nöroloji uzmanın tekrar değerlendirmesini isteyin.

  Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
  Aleyna Mercan  |  04 Ağustos 2014 - 00:31
  BEN SİZİN 2 SENEDİR HASTANIZIM KONTROLE GELİYORUM ALEYNA MERCAN . BEYİN DAMARLARIMDA TIKANIKLIK OLDUĞU SÖYLENMİŞTİ BU SIRALAR BURUNDA KANAMA , ŞİDDETLİ BAŞ AĞRISI VE KOLDA TİTREME OLUYOR NE GİBİ SORUN OLABİLİR NE YAPMAMIZ LAZIM BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM .
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  04 Ağustos 2014 - 00:31
  Merhaba,

  Kolda titreme ve burun kanaması gibi şikayetlerin yeni olduğundan tekrar bir görüp muayene edilmen iyi olur. Belki MR filmi de tekrarlanır.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu
MAKALELER | Tümünü Gör
VİDEOLAR | Tümünü Gör
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la BağlanUzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Uzm. Ped. Emine Eraslan

Çocuk gelişimi/eğitimi
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör