Ebru Turna  |  26 Ağustos 2014 - 03:01
  Hocam ben 17 yasıma yeni girdim. Yatarken bir andan kalkınca bazen gozum kararıyo ama aynı zamanda vucudum da feci bir kasılma ve titreme meydana geliyo bir anda yere dusuyorum iki uc senedir bu durum ara sıra nuksediyor bir yorum/bilgilendirme yapabilir misiniz
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  26 Ağustos 2014 - 03:01
  Merhaba,
  Anlattığın ani doğrulma ile gelişen tansiyon düşmesini düşündürüyor. Bu, hemen herkeste görülebilir. Ama sık oluyorsa genel bir kontroldan geçmek iyi olur. Belki sonra EEG de düşünülür.

  Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
  ŞENOL KARAKAYA  |  22 Ağustos 2014 - 11:17
  HOCAM 29 AYLIK KIZ ÇOCUĞUM VAR. ANNE, BABA, ABLA VE GİT VE GEL DIŞINDA KELİME KULLANMIYOR. YAZI YAZARKEN VE OYUN OYNARKEN ELİNE BİR ŞEY ALDIĞINDA BAZEN KENDİNİ KASARAK 3-4 SANİYE TİTRİYOR. BAZEN ANLAMSIZ BAĞIRIYOR. ÇOĞU ZAMAN KENDİ KENDİNE OYNUYOR. GÖZ TEMASI KURUYOR VE KOMUTLARA UYUYOR. OTİZİM OLABİLİR Mİ DİYE DÜŞÜNDÜK AMA ÇOĞU BELİRTİSİ UYMUYOR. ARKADAŞI GELDİĞİ ZAMAN ARKADAŞLARIYLA DA, ABLASIYLA DA OYNUYOR ABLASI KENDİSİ 5 AYLIKKEN ALL TEDAVİSİ GÖRMEYE BAŞLADI. ABLASININ ŞUAN İDAME DÖNEMİ DE BİTTİ ETKİLEMİŞ OLABİLİRMİ? TEŞEKKÜRLER.
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  22 Ağustos 2014 - 11:17
  Hem konuşmama hem de nöbet gibi ataklar tarif ettiğinizden bir çocuk nörolojisi muayenesinden geçmesi gerekir. Belki EEG gibi testler istenecektir. Ama bunları gören hekim planlar. 

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu
  Mine Tekin  |  11 Ağustos 2014 - 18:16
  hocam oğlum 11 yaşında 2-3 yaşlarından itibaren sürekli gece ağlayarak ve korkarak uyanıyor buda çok sık tekrarlanıyor(haftada 2-3)ve ben ozaman çocuğumu telkin edemiyorum onunla iletişime geçemiyorum,ne yaparsam yapayım ayağa kalkıp ağlamaya, kormaya ve konuşmaya devam ediyor bide bu arada çiş kontrolünü yapamayarak altını ıslatıyor ve son 3 ünde öğürme de eklendi davranışlarına.ne yapmalıyım çok üzülüyorum. geçer diye bekledim fakat geçmek yerine daha da çoğalıyor.teşekkür ederim
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  11 Ağustos 2014 - 18:16
  Merhaba,

  Bazı gece terörü atakları epilepsi ile karışabilir. Hem uygulanacak tedaviler hem de bu açıdan değerlendirilmesi için bir nöroloji uzmanın tekrar değerlendirmesini isteyin.

  Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
  Aleyna Mercan  |  04 Ağustos 2014 - 00:31
  BEN SİZİN 2 SENEDİR HASTANIZIM KONTROLE GELİYORUM ALEYNA MERCAN . BEYİN DAMARLARIMDA TIKANIKLIK OLDUĞU SÖYLENMİŞTİ BU SIRALAR BURUNDA KANAMA , ŞİDDETLİ BAŞ AĞRISI VE KOLDA TİTREME OLUYOR NE GİBİ SORUN OLABİLİR NE YAPMAMIZ LAZIM BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM .
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  04 Ağustos 2014 - 00:31
  Merhaba,

  Kolda titreme ve burun kanaması gibi şikayetlerin yeni olduğundan tekrar bir görüp muayene edilmen iyi olur. Belki MR filmi de tekrarlanır.

  Geçmiş olsun

  Dr. Sinan Çomu
  Aleyna Mercan  |  25 Temmuz 2014 - 04:48
  Hocam ben yaklaşık 2 senedir her yaz kontrole size geliyorum beyin tıkanıklığı şüphesi konulmuştu bu aralar sık sık kolda titremeler ani baş ağrıları ve burunda kanamalar başladı ne yapmamız lazım ne sorun olabilir ?
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  25 Temmuz 2014 - 04:48
  Tekrar sorulunca cevaplandı.
  Arzu Sungun  |  15 Temmuz 2014 - 19:06
  Sayin hocam Kızım 9 aylık boyu kilosu iyi ama destekli oturamiyor emeklemiyor sesli gulmuyor yüzüstü bırakınca ağlıyor dönmeye calismiyor yürüteci istemiyor ağlıyor ismine bakmıyor. Elinden tutunca kalkiyor kısa süre basıyor adım atıyor teması kuruyor benimle oynuyor oyuncaklar 1 aydır ilgilenmeye başladı ne yapmam gerek ciddi bir problem varmıdır nasıl tedavi edilir nöroloji mi bakar böyle cocuklara tesekkurler
  Doç.Dr. Sinan Çomu  |  15 Temmuz 2014 - 19:06
  Merhaba,

  Çocuğunuzun gelişimiyle ilgili kaygınız varsa bir nöroloji uzmanın görmesini mutlaka öneririm. Ancak bu şekilde çocuğunuzun bulguları netlik kazanır.

  Geçmiş olsun
  Dr. Sinan Çomu
MAKALELER | Tümünü Gör
VİDEOLAR | Tümünü Gör
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la BağlanUzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
1989 yılında Saint-Joseph Fransız Lisesinden mezun olmuştur. 1995 yılında İstanbul......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Uzm. Ped. Emine Eraslan

Çocuk gelişimi/eğitimi
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör