Prof. Dr. Aygün Dindar
| Kardiyoloji
  2122915656
 
  Valikonagi Cad. Alp Palas Apt. 132/2 Nişantaşı /İSTANBUL
  Takip Eden Sayısı : 14

29 Ocak 1959 yılında doğdum. 1975 yılında Bakırköy Lisesinden mezun olup, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi’ne girerek 1981 yılında mezun oldum. Mezuniyet sonrası 6 ay süre ile Bakırköy ilçesinde belediye tabipliği yaptım.

1982 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladım. İhtisas süremi tamamladıktan sonra Macar Hükümetinin bursunu kazanarak, 8 ay süre ile Budapeşte , Semmelweis Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Pediatri bölümünde “ Macaristan’da doğum tartısı üzerine bazı sosyal ve meternal faktörlerin etkisi” konulu çalışmamı aynı bölümde direktör olan Prof. Dr. Dezsö Schuler’in yürütücülüğünde yaptım.

Mecburi hizmetimi 1987-1989 tarihleri arasında SSK Okmeydanı Hastanesi/ İstanbul’da tamamladım. 1989 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde uzman doktor olarak çalışmaya başladım. Nisan 1991’de İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Pediatrik Kardiyoloji Bilim Dalı’nda çalışmaya başladım.

27.10.1994 tarihinde girmiş olduğum sınavla “ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçenti “ ünvanını aldım.

1.2.1996 – 31.3.1997 tarihleri arasında İngiltere / Birmingham Üniversitesi Çocuk Hastanesi Kardiyoloji Ünitesi’nde özellikle “ Çocukluk çağı disritmilerinin radyofrekans ablasyonla tedavi uygulamaları “ üzerine çalıştım.


31 Mart 1998’de aynı başlıkla hazırladığım tezle girdiğim yandal sınavında “ Çocuk Kardiyoloğu “ ünvanını aldım.


Mayıs 2000’de Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü ünvanını aldım.

İ.Ü. Dişhekimliği Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Seçkin Dindar ile 1979 yılında evlendim. Seçil ve Sezin adında iki kızım var. İngilizce’yi iyi derecede bilmekteyim.

Halen İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Kardiyoloji Bilim Dalı’nda çalışmaktayım.

 

 

devamı..

Prof. Dr. Aygün Dindar Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (1)
Prof. Dr. Aygün Dindar Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (10)
Prof. Dr. Aygün Dindar Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (2)
Şeyda Şahin  |  06 Aralık 2012 - 03:00
merhabalar benim 4 yasında bi kızım bi gün rahatsızlanıp anasağlığına götürdüğümde aile hekimimiz kızımın kalbini dinlerken şaşkınlıkla bana bakıp dakikalarca kızımın kalbini tekrar tekrar dinledi baska bir doktor daha cağırıp onada dinletti ve bana cok enteresan bi şekilde kızınız kalbini durduruyo ve ritmini bozuyo bunuda bilinçli yaptığını hemen bi araştırma hastanesine başvurmam gerektiğini söyledi bu mümkünmüdür lütfen bana yardımcı olun cevremden cok tepki aldım ve korktuğum için hala bi doktora gidemedim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Prof. Dr. Aygün Dindar  |  06 Aralık 2012 - 03:00
Nefes  alınmayan nefesin verildiği anlarda anlarda  kisa  duruşlar  olabilir,  duydukları  şey  net  nedir  bilmiyorum.  ancak  emin  olmak  için  bir  çocuk  kardioloğuna  başvurmanız  ve  belki  de  holter  denilen  24 saat  EKG  kaydı  aldırmanız  yerinde  olacaktır.  Geçmiş olsun. 
Aynur Karapınar  |  01 Aralık 2012 - 11:19
iyi günler benim 10 aylık kızım var doğduğunda kalbinde delik var zamanla kapanır dediler salı günü tekrar gittik üfürüm var dedi ekoya 2 ay sonraya randevu aldım benim sorum çocuğum çok iştahsız beslenme konusunda zorlanıyorum kilo alımı çok yavaş emerken çok uzun kalıyor memede ayda 200-300 gram en fazla şuan 8.5 kilo 3-300 doğmuştu son 1 aydır aşırı terleme var korkuyorum 2 ay beklemesenmi yardımcu olursanız seviniim
Prof. Dr. Aygün Dindar  |  01 Aralık 2012 - 11:19
bu  yalrda  bu  kadar  kşlo  alımı  çok  da  az  değil.  Kalp  için  ne  deliği  yazmamışsınız.  2  ay  beklemek  istemşiyorsanız  o zaman  özel  bir  yerde  yaptırabilirsiniz. 
Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör