En Güzel Lohusa Sepeti Hazırlama Yöntemleri

En güzel lohusa sepeti hazırlama yöntemleri
En güzel lohusa sepeti hazırlama yöntemleri

En güzel lohusa sepeti hazırlama yöntemleri

Lohusa sepeti hazırlamak, doğuma az bir süre kala her hamile kadının düşünmeye başladığı şeylerden biridir. Aslında uzmanlara göre doğuma giderken doğum çantasında olması gerekenler konusunda daha erken sürede harekete geçmek gerekiyor. Nedeni ise doğum sürecinin başlaması yaklaştıkça annelerde artan heyecan ve stres neden ile gözden kaçırılmaması gereken parçaların unutulmasına neden olmaktadır. Mesela hastanede daha rahat hareket etmek için lohusa pijama mutlaka olması gereken parçalardan biridir ama yaşanan stres ve heyecandan dolayı bu unutulabiliyor. Bu yüzden uzmanlara göre doğum çantasının doğumdan en az 3 ay öncesine kadar hazırlanması gerekir. Tabi arada bir çantayı açıp havalandırmayı da unutmamak gerekiyor.

Lohusa sepeti nasıl hazırlanır?

Aslında lohusa sepeti nden kasıt, hastane çantasıdır. İnternetten alışveriş yapılırken ürünlerin sepete konmasından dolayı da bu yakıştırma yapılmaktadır. Yoksa özel olarak “lohusa sepeti” içerisinde hastane ihtiyaçlarından çok daha fazlası vardır. Şerbetinden tutun da ikramlık ve hediyeliklere kadar her şey bu sepetin içerisinde yer alır. Ama şimdilik bu konuya değinmeden hastane için gerekli olan lohusa sepetinin nasıl hazırlanması gerektiği ve nelerin içinde olması gerektiği konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Lohusa pijama mutlaka olması gerekir!

Lohusa pijama takımları veya tek başına satılan lohusa pijamalar, hem hastane içinde hem de hastane sonrası evde geçirilecek 40 günlük lohusalık döneminin en büyük yardımcısıdır. Rahat hareket etmek ve vücudun kendini daha rahat toparlayabilmesini sağlamak için kesinlikle lohusa sepetine eklemeniz gereken bir parça olduğunu söyleyelim.

Emzirme sütyenini unutmayın!

Hastane içinde bazen anne rahat hareket edemeyebilir ve karşılaşmak istemediği durumlarla karşı karşıya kalabilir. Bebek emzirme işlemi hastanede başladığı için lohusa sepeti hazırlarken mutlaka içerisine emzirme sütyeni konulması gerekiyor. Tabi bu hastane sonrası da işinize yarayacak. Özellikle dışarı çıkarken bebeğinizi emzirmeniz gerektiği zamanlarda daha pratik bir şekilde emzirme işlemini yapmak için kullanabileceğiniz emzirme sütyeni, işinizin en kolay hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Lohusa terlik

Doğum yapan annelerin bir süre ağırlık kaldırmamaları ve vücutlarının ağırlığı üzerinde çok fazla durmamaları gerekmektedir. Bunun için de topuklu ayakkabı veya tabanı sert olan terliklerden kaçınmak gerekir. Lohusa terlikler, bu konuda en iyi yardımcı olarak belirleyebileceğiniz bir parçadır. Tabanı özel olarak yapılan ve bu sayede annenin ayaklarının rahatsız olmasını engelleyen lohusa terlik, sepetinizin olmazsa olmazlarından biridir.

Lohusa tacı

Bebeğiniz dünyaya gelirken ziyaretçileriniz kapınızı çalmaya başlayacak ve her zaman söylediğim gibi en büyük kraliçe doğum yapan annedir. Bunu taçlandırmak için de kesinlikle bir lohusa tacı edinmeniz gerekir. Her ne kadar diğer parçalar kadar şart olmasa da özellikle hastane süslemesi yapmayı düşünüyorsanız veya evinizde misafirlerinizi daha özel şekilde karşılamak istiyorsanız kesinlikle lohusa tacı almayı unutmamanız gerekiyor.

Tüm bu ürünleri bir arada bulmak, hızlı sipariş özelliklerinden yararlanmak ve uygun fiyatlarla alışverişinizi tamamlamak için lohusam.com web sitesini ziyaret edebilir, siparişlerinizi güven içinde vermenin keyfini çıkartabilirsiniz. Lohusa ürünlerinde en kaliteli markaları en uygun fiyatlarla sizlere sunmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + one =