Okul ve Hastalıklar

Okul ve Hastalıklar

Okul çocukları neden daha sık hastalanır veya okul çocuklarını bu tekrarlayan hastalıklardan korumak için ne gibi önlemler alabiliriz, ya da ağır okul çantaları çocuklarda ciddi bel sırt sağlık sorunlarına yol açabiliyor, bunları önlemek için nelere dikkat etmeliyiz?
…gibi aklınıza takılan birçok sorunun cevabını Okulda Hastalıklar kategorimizde bulabilirsiniz. Daha fazlası için sitemize ücretsiz üye olarak uzmanlarımıza soru sorabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Benim 26 aylık bir oğlum var.Yuva dönemine kadar çok rahatsızlık yaşamadık…

Soru:
Benim 26 aylık bir oğlum var.Yuva dönemine kadar çok rahatsızlık yaşamadık. Fakat yaklaşık 6 aydır burun tıkanıklığı geniz akıntısı ve devamında öksürük şikayetlerimiz oldu. Bu durumlart sürekli tekrarlıyor, neredeyse hiç geçmiyor. Yapılan alerji testlerinde de pek birşey çıkmadı. Flixoitde, Ventolin, Singulair, Zyrtec, antibiyotikler...denemediğimiz ilaç kalmadı, bir sürü doktora gittik. Benim kafam çok karışık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Cevap:

 İlaçlar  işe  yaramıyorsa  biraz  okula  alışmasını  beklemekten  başka  çare  yok.  Bebekken  hastalanmayanlar  okula  başlayınca  ilk  1-2 sene bu  böyle  oluyor.  Yani  aslında  geçmiyor  değil  de,  üst  üste  farklı  virüslerle  sürekli  hasta  oluyor. Ciğerleri  temizse,  yüksek  ateş  olmuyorsa  biraz  duymamayı  görmemeyi  öğrenmek  gerekiyor.  Tabii  hastalıklarında  çocuğu  görmeden  net  birşey  de  söylemek de doğru değil aslında. Doktoramcam.com

Menu