ağız yaraları

  PINAR ÇALIŞKAN Sordu:

  mrb hocam 21nisan2014 de welbutrin adlı ilaçtan destek alarak sigarayı bıraktım.O günden şimdiye kadar şiddetli ağıziçi yaralarım oldu.dilim resmen parçalandı oyuklar oluştu izide kaldı.enson gümüşnitratla yakarak biraz acımı hafifletebildim.gittiğim dr.lar bunun normal olduğunu 1 sene sürebileceğini söyledi.multivitamainler+demir ilacı kullanıyorum.gargara yapıyorum karadut suyuyla gargara yapıyorum ama nafile.daha öncede sigarayı bırakmıştım bu yaralar yüzünden tekrar başlamıştım.şimdi bu kadar acıdan sonra asla başlamaya niyetim yok inşallah ama bu acı tarif edilemez önerilerinizi bekliyorum.söyleyeceğiniz herşey çok değerli benim için..hoşçakalın

  Dr. Anıl Yeşildal (Sigarasız Yaşam) Cevapladı:

  Pınar  hanım, öncelikle  sigarayı  bıraktığınız  için  tebrikler,  kararlığınızı  da kutluyorum. Ve  unutmayın  bu  aftlar  sigarayı  bıraktığınız  için  olmadı,  bu  sadece  sahnede  görünen sahte   neden sonuç  ilişkisi.  Aslında  bu  yaraların  sebebi  yıllardır  sigara  içmiş  olmanız,  ve  gerçek  sebebi  ortadan  kaldırdığınız  çin  1 süre  sonra  geçecek,  bence  1  yıl  abartılı.  Sebebin  sigara  olduğunu  ve  bu  aftlardan  da  yakında  kurtulacağınıza  kendiniz  inadnırın,  göreceksiniz  vücudunuz  2-3 haftada  kendini iyileştirecek. Beynimiz-İnançlarımız  vücudumuzun  eczanesidir. Olmazsa Flagyl 500 mg  tab 3x1   7  gün  kullanabilirsiniz,  Kenakort  Orobaz  sürün...  Geçmiyorsa  iyi  bir  diş  hekimine  gidin.  Alttaki  yazımı  okursanız  ne  demek  istediğim  çok  daha iyi  anlaşılacak.

  Bunu  dışında ben  mutu  bir  içmeyen  olmanızı istiyorum. Sigarayı  daha  kalıcı  bırakmak  asla  özlememek  için  de  sitemizdeki  makaleleri  dikkatle  okuyun,  bir  de  Allen  Car belgesel  video  linki  gönderiyorum,  harika  birşey.  Dikkatle  izleyin,  sakın  filmde  dediği  gibi  aralarda  sigara  içmeyin.(bu  öneri  içerken  izleyenler  için) Unutmayın  artık  siz  sigara  içmeyen  bir  insansınız,  bıraktım  bile  demeyin  etrafa.

  Sigarayı Bırakınca (1) | Makale | Doktor Amcam

  Sigarayı Birakmak - YouTube