kadın doğum (lütfen yorumunuzu bekliyorum

  Merhaba,
  Biz eşimle yaklaşık 6 aydır bebek yapmak istiyoruz. Kontrollerde
  Eşimin FSH değeri ilk testde 68 çıktı ve bir kaç doktora gittik her doktor senin yumurtalıkların yok dedi. Daha sonradan Acı bademde Tüp bebek merkezine gittik. Oradaki doktor inofolik adında bir ilaç verdi. bu ilacı kullanıp her adetin 3.günü test yapıpı telefonla sonuçlarını bana söyle dedi. 2. testde FSH 43 oldu. Bir sonraki ay 3. teste FSH 25 oldu. 4. testte FSH 8 oldu ve doktor geldi. Gittik yumurtalıklara baktı hiç yumurtan yok ama 3 tane kist oluşmuş buda çok iyi süper dedi. Değerlerin düşmesi ve kist oluşması süper dedi.
  Şimdi benim sorum geliyor. Kist oluşması neden iyi ? Ayrıca tedavide %3 şansı zorluyoruz falan dedi. Hem umut var diyor hemde %3 şans diyor. Kafam karıştı.Bu çok düşük bir ihtimal değil mi ? Konu Kıbrıstan açıldı yumurta nakillerinde şans %60-70 lerde dedi. Tedaviye böyle devam etcez her ay yumurta gözlemliycez sen inofolik ilacına devam et dedi. Doktor başka bir ilaç veya tedavi yöntemi uygulamıyor. Her muayane 200tl para veriyoruz. İlaç ve testler hariç tabiki. Biz paramızı burada tedaviye mi harçamalıyız yoksa şuan için kıbrısa mı gidelim ne yapmamız gerek. Hiç yumurtası olmayan birinde yumura oluşma ihtimali var mı sadece bu inofolix ilacı ile sizden ricam yardımcı olurmusunuz. Bu arada eşimin yaşı 21 kilosu 54 boyu 1.58 ayrıca adeleride düzensiz 45-50 günde bir adet oluyor bazende ilaç kullanıyoruz 50 güne kadar adet olmayınca. Sizden gerçekten rica ediyorum yorumlarınız lütfen gönderin gerçeği bilmek istiyorum.

  Doktoramcam Sitesi Cevapladı:

  Aynı soruyu  5 farklı uzmana sorduğunuz sistem  tespit tarafından tespit  edildiği  için  diğerleri  otomatik olarak  silinmiştir. Lütfen  Cem Beyin  cevabını  bekleyin.