Uzm. Nazife Can

EBE HEMŞİRE

Liv Hospital

İstanbul - Türkiye

0(542) 243 48 43
0(542) 243 48 43

Özgeçmiş
Kapat
Mezun Olduğu Okul :
GİRESUN ATATÜRK SAĞLIK MESLEK LİSESİ
Mezun Olduğu Yıl :
1998
Kısa Özgeçmiş :
Özgeçmiş:

1980 Yılında  Giresunda doğdu.İlk öğretimini tamamladıktan sonra  Giresun Atatürk Sağlık Meslek Lisesinin  ebelik bölümünden  mezun  oldu.
   Lise eğitimi süresince  Giresun Doğum Evinde   doğumhane yenidoğan yoğun bakım bölümlerinde stajını tamamladı. Staj dönemince halk sağlıgı gebelikte beslenme gebe takibi yenidoğan bebek takibi  çevre sağlığı konularında araştırmalarda bulundu.Çevre sağlığı ile ilgili bir çok toplu seminerlere katıldı.
   Mezun olduktan sonra İstanbul Özel Anadolu hastanesinde doğumhane ve servis sorumlu hemşireliği yaptı( 1998 2006 ) son beş yılında vekaleten başhemşirelik yaptı. 2003 yılında amerikan hastanesinde  NRP  Eğitimi aldı.
    2006 yılında özel çengelköy ülkü hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ve bebek odası sorumlu hemşireliği yaptı. 2009 yılında Zeynep kamil kadın ve çocuk araştırma hastanesinde işitme tarama eğitimi aldı.2011 yılında bebek dostu hastane eğitimlerine katıldı.Aralık 2012 yılı itibari ile  özel liv hospital bebek yoğun bakım ve bebek odası  hemşiresi olarak çalışmaktadır.
    Bir çok  özel doğuma katılmış doğum koçluğu  yapmıştır.doğum öncesi ve doğum sonrası özellikle ilk 5 günlük ev ziyareti  gerçeklrştirmiş  bebek bakımı Loğusa bakımı   aile eğitimi vermektedir.
     Prematüre bebek bakımı
     Bebek bakımı ve beslenmesi
     Evde doğum
     Evde hasta bakımı

     laktasyon uzmanı

     Mamalog
      Hastanede  doğuma refakat (DOĞUM KOÇU)
    Aynı zamanda ebeler derneği üyesidir.
Doktoramcam.com

Menu