Prof. Dr. Ahmet Akçay

ÇOCUK ALERJİ

İstanbul Alerji Harbiye Mahallesi, Teşvikiye Caddesi, No: 37
Şişli / İstanbul - Türkiye

0(850) 433 93 93

Özgeçmiş
Kapat
Mezun Olduğu Okul :
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
Mezun Olduğu Yıl :
Kısa Özgeçmiş :
Denizli’de doğan ve ilk orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamlayan
Özgeçmiş:

 Doç. Dr. Ahmet AKÇAY
          Çocuk Alerjisi ve Astım Uzmanı

 

 Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı

 

Denizli’de doğan ve ilk orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamlayan Ahmet Akçay Denizli Anafartalar Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisası yaparak uzman oldu. Uzmanlık tezini çocuklarda resüsitasyon sonuçlarıyla ilgili olarak yaptı.

 

2003 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Allerji ve Göğüs Hastalıkları Bilim Dalı’nda çalışmaya başladı. Çocuklarda astım, allerji hastaları, kistik fibrozis, zatüre, bronşektazigibi Çocuk Alerjik Hastalıklar ve Çocuk Göğüs Hastalıkları konularında çalıştı ve bu konularda çalışmalar yaptı. Bu konudaki çalışmalarını uluslararası önemli dergilerde yayımlatmayı başardı. 2008 yılında Çocuk Allerjisi Uzmanlık diplomasını aldı. 2012 yılında Çocuk İmmünolojisi ve Allerjik Hastalıklar Uzmanlık diplomasını ve 2013 yılında Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanlık diplomasını aldı.

 

Yerli ve yabancı dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel makalesi mevcuttur. Ulusal kongrelerde çocuklardaki alerjik hastalıklar ve akciğer hastalıkları konularında konuşmalar yapmaktadır. Üye olduğu dernekler arasında Çocuk Alerji e Astım Akademisi, Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği,Milli Pediatri Derneği, Türk Pediyatri Kurumu, Toraks Derneği bulunmaktadır.

 

Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı ödülleri mevcuttur. Halen aktif olarak ulusal ve uluslararası kongrelere katılmakta, kongre ve sempozyumlarda konuşmalar yapmakta, uluslar arası ve ulusal dergilerde yazılar yazmaktadır.

 

Sahip olduğu diplomalar

 

  • Tıp Diploması (İ.Ü.İstanbul Tıp Fakültesi)
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Diploması (İ.Ü.İstanbul Tıp Fakültesi)
  • Çocuk Allerjisi Uzmanlık Diploması (İ.Ü.İstanbul Tıp Fakültesi)
  • Çocuk İmmünolojisi ve Allerji Hastalıkları Uzmanlık Diploması (İ.Ü.İstanbul Tıp Fakültesi)
  • Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanlık Diploması (İ.Ü.İstanbul Tıp Fakültesi)
  • Doçentlik Diploması

 

 Doktoramcam.com

Menu