fbpx
Cuma, Mayıs 27, 2022
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Op. Dr. Ayşe Duman

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın Hastalıkları ve Doğum
0(216) 344 13 99

Bulgurlu Mah. Bağcılar cad. Ekşioğlu Özyener Detay Sitesi A Blok D:6
Üsküdar / İstanbul

Özgeçmiş

Mezun Olduğu Okul
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Mezun Olduğu Tarih
1990
Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan Op. Dr. Ayşe Duman, Süleymaniye Doğumevinde 1990-1996 yılları arasında uzmanlık eğitimini aldı. Aynı hastanede başasistanlık görevinde bulundu.

2007 yılından itibaren Tüp bebek dahil, infertilitede kullanılan laparaskopi, histerektopi işlemlerinde hizmet vermekte. Bir dönem sunuculuğunu saptığı sağlıklı anne programını canlı olarak yürüttü. Belediyelerin, kadın kuruluşlarının düzenlediği seminerlere eğitimci olarak, çeşitli TV programlarına konuşmacı olarak katıldı. Gazete ve dergilerde aktif olarak paylaşımlarda bulundu.

Üyesi olduğu Yeryüzü Doktorları ile Afrika ‘lı kadınların sağlık çalışmalarında aktif görev aldı. Son yıllarda “ Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşım’’ farkındalığıyla kadınlara verdiği hizmet alanını genişletti. Zihin beden ruh bütünlüğü içinde gerçek sağlığın oluşabileceği bilgisiyle zihinsel iyileşme tekniklerini ( E.F.T hipnoz, imajinasyon, dua ) kadın sağlığı, doğum, kadın cinsel işlev bozukluklarında etkin ve güvenli bir şekilde kullanmaya devam etmekte.

Son 5 yıldır Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşımı ile ön plana çıkan Dr. Ayşe Duman, Zihinsel İyileşme Teknikleri ile yüzlerce kadına destek olmuş, birçok grup eğitimi (Hamile Kampı, Doğuma Holistik Yaklaşım, Spritüel cinsellik, “benim de bebeğim olsun” diyenlere özel zihinsel iyileşme programı) yapmıştır.

Yaptığı bu çalışmaların faydalarını daha çok kadına ulaştırabilmek için radyo- TV programlarına katılmış, yazılı bültenlerde, internette demeçler yayınlamıştır.

Halen Moral Fm’de Dr. Ayşe Duman’la Kadınlık Mucizesi programı devam etmektedir.

Emsey Hastanesinde anne adaylarına “ Doğuma Holistik yaklaşım” projesi ile destek olmakta. Tüp bebek programındaki kadınlara başarıyı arttırıcı zihinsel iyileşme programı uygulamakta. Vaginismus, cinsel sağlık sorunu yaşayan kadınlara bireysel destek vermekte. Hamilelik kampları düzenlemekte. Bireysel hastalarına özel ofisinde tüm kadın sağlık sorunlarına holistik yaklaşımla hizmet vermektedir.