fbpx
Cuma, Mayıs 27, 2022
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

Özgeçmiş

Özgeçmiş

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldu. Intern olarak Harvard Medical School Massachusetts Eye and Ear Infirmary’de bulunmuş, aynı yıl içerisinde ABD’den ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates) sertifikasını almış ve 2001 yılında ABD’de USMLE Step 3 (United States Medical Licencing Examination) sınavını geçmiştir.

İhtisasını Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD’da 1997-2002 yılları arasında tamamlamıştır. Uzmanlık tezini ise intrauterin büyüme geriliğinde fetal Doppler ultrasonografi konusunda bir çalışma yaparak tamamlamıştır. Üst ihtisas için Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebelikler) Bölümünde 3 yıl öğretim görevlisi olarak çalışmış ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonucu perinatoloji yan dalı uzmanlık belgesi almaya hak kazanmıştır.

2004 yılında TÜBİTAK bursuyla Almanya’da Bonn Üniversitesi Perinatoloji Bölümünde Prof. Dr. Ulrich Gembruch‘un yanında fellow olarak yüksek riskli gebelik ultrasonografisi, fetal ekokardiyografi ve anne karnında fetusa yapılan tanısal ve terapötik invaziv işlemler konusunda eğitim almıştır. Bu süre zarfında çeşitli ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış akademik çalışmalara katılmıştır. 2008 yılında Türkiye’de Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığı board sınavını geçmiştir.

Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel, Türk Perinatoloji Derneği, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği ve ISUOG (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology) üyesidir. 2004 yılı sonunda Mesa Hastanesi olarak başlayıp, TOBB ETÜ Hastanesi olarak devam eden kurumda Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde görev yapmıştır. 2013 yılı Ekim ayı itibariyle çalışmalarına kendi kliniğinde devam etmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.