fbpx
Cumartesi, Mayıs 28, 2022
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Prof. Dr. Bülent Tıraş

Prof. Dr. Bülent Tıraş

Tüp Bebek - Kadın Doğum
Acıbadem Maslak Hastanesi
0(212) 304 43 72

Acıbadem Maslak Hastanesi, Tüp Bebek Merkezi Maslak
Sarıyer / İstanbul

Özgeçmiş

Mezun Olduğu Okul
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Mezun Olduğu Tarih
1984
Özgeçmiş

Maslak Acıbadem Hastanesi Tüp Bebek Koordinatörü

1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mecburi hizmetini takiben Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimini tamamladı.

1989-1990 yılları arasında Londra ‘University of London, Royal Postgraduate Medical School, Hammersmith Hospital’da Tüp Bebek, Endoskopik Cerrahi, Infertelite ve Mikrocerrahi konularında 1 yıl süre ile eğitim gördü.

1995 yılında İsrail Assaf Harofeh Medical Center’da Tüp Bebek ve Mikroinjeksiyon konularında, 2000 yılında ABD’de The Johns Hopkins University Medical School’da “”Üreme endokrinolojisi ve Tüp Bebek”” konularında eğitim aldı. Yine 2000 yılında ABD/Chattanooga’da “”İleri Endoskopik Cerrahi”” eğitimi aldı.

1994 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum anabilim dalında Yardımcı doçent olarak göreve başladı. 1997 yılında doçent, 2003 yılında profesörlüğe atandı.

Prof. Dr. M. Bülent Tıraş, halen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği 2. Başkanlığı

Kontrasepsiyon ve Üreme Sağlığı Derneği Başkan Yardımcılığı

Uzmanlık Dernekleri Platform Sözcülüğü **1995-1996 ve 1996-1997 Ders Yılları** Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Dönem 4 Staj Koordinatörlüğü Gazi Üniversitesi Aile Planlaması, İnfertilite ve Üreme Sağlığı Merkezi Müdür Yardımcılığı TC Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü “İlaç Ruhsatlandırma Bilimsel Komisyon” Üyeliği TC Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü “Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Bilim Komisyonu” Üyeliği