fbpx
Cuma, Mayıs 27, 2022
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Uzm. Dt. Sadık Yılmaz

Uzm. Dt. Sadık Yılmaz

Pedodonti - Çocuk Diş Hekimi
0(212) 571 99 89

İncirli Cad. No: 72 D:11 Çamlık Hastanesi Karşısı
Bakırköy / İstanbul

Özgeçmiş

Özgeçmiş

1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1991-1996 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitimini tamamladı. 1996 yılında aynı fakültenin Pedodonti ( çocuk  dişleri tedavisi) Ana Bilim Dalı’nda açılan sınavı kazanarak burada araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı ve Bakırköy’deki muaynehanesini açtı. 2003 yılında tamamladığı süt ve süt ürünlerinin dişler üzerindeki etkileri konulu tezini tamamlayarak Dr. Meddent pedodontist ünvanını aldı. Dental lazerleri kullanarak dünyada diş hekimliğinin geldiği son teknolojileri kliniğine taşıdı.

Pedodontide koruyucu tedavi, engelli çocukların diş tedavileri, süt dişlerinin çekimi sonrası yer kayıplarının önlenmesi, biberon çürüklerinin oluşumu ve tedavisi, genel anestezi altında diş tedavileri..konularına çeşitli çalışmaları bulunmaktadır.

Lazeri çocuk diş hekimliğinde  Türkiye’de ilk kullanan hekimlerdendir. Lazerle ilgili eğitimlerini  İtalya’da  dünyanın en iyi lazer kullanan diş hekimi olarak tanınan Prof. Dr. Francesco Martelli’den almıştır. Eğitimlerine halen düzenli olarak devam etmektedir. Türkiye’de de lazer kullanımı hakkında diş hekimlerine çeşitli seminerler ve kurslar vermektedir.

Kliniğinde 3 farklı lazer kullanılmaktadır. Sert dokularda ve çürük temizlenmesinde Er:Yag lazer, yumuşak dokularda diş eti tedavilerinde Nd:Yag lazer ve KTP lazer, beyazlatmada dünyanın tek beyazlatma lazeri olan ve Green-light   teknolojisini diş hekimliğine getiren ve  ülkemizde çok az sayıda bulunan KTP lazeri kullanmaktadır.

Sadık YILMAZ, Protez Uzmanı Diş hekimi Pelin Gamze YILMAZ ile evlidir.