fbpx
Cuma, Mayıs 27, 2022
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Uzm. Dyt. Aysen Arıcan Öz

Uzm. Dyt. Aysen Arıcan Öz

Diyetisyen - Beslenme Uzmanı
0(533) 514 68 60

Cumhuriyet Mah. Ergene sok. Melek Apt. No:1 Kat 1 Daire:2
Kuşadası / Aydın

Özgeçmiş

Mezun Olduğu Okul
Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi
Mezun Olduğu Tarih
1999
Özgeçmiş

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan ARICAN ÖZ, sırasıyla özel diyet merkezlerinde, eğitim ve araştırma hastanesinde ve Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde klinik diyetisyen, yönetici diyetisyen ve okutman olarak çalıştı.

ARICAN ÖZ, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını 2014 yılında tamamladı.

 ARICAN ÖZ, Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde 2010 ile 2014 yılları arasında Sporcu Beslenmesi dersini verdi.

Halen serbest diyetisyenlik faaliyetine İstanbul ve Kuşadası’nda devam eden ARICAN ÖZ, yetişkin beslenmesi ve kilo yönetimi yanında sporcu, çocuk ve hamile beslenmesi alanlarında çalışmasını sürdürüyor. Bireylere ve kurumlara menü ve mutfak planlaması konularında da danışmanlık yapıyor. Ayrıca gıda firmalarına ürün danışmanlığı yapıyor.

Uzmanlığı ile ilgili çeşitli okul, spor kulübü ve kurumlarda konferans veren, TV programlarına konuk olarak katılan ARICAN ÖZ’ün yazı ve makaleleri yazılı basın ile internet ortamında yayımlanıyor.

“Gebelik ve Emzirme Döneminde Beslenme” adlı kitabın yazarı olan ARICAN ÖZ halen “Yüzücü Beslenmesi” adlı kitabını yayına hazırlamaktadır.