fbpx
Salı, Mayıs 10, 2022
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Uzm. Dyt. Sernaz Çakır Ercil

Uzm. Dyt. Sernaz Çakır Ercil

Diyetisyen - Beslenme Uzmanı
Echomar Göztepe Hastanesi
02165654065

Merdivenköy Yolu Şahika Sk No: 32 Göztepe
Kadıköy / İstanbul

Özgeçmiş

Özgeçmiş

1985’te Samsun’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimimi Samsun’da tamamladıktan sonra 2008 yılında Ankara Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.

Üniversite eğitimi süresince Başkent Üniversitesi Hastane’sinde yetişkin ve çocuk beslenmesi, yoğun bakım hastalarında enteral-paranteral beslenme konuları üzerinde stajlarını tamamladı. Daha sonra Ankara SSK hastanesinde pediatri ve çocuk beslenmesi
üzerine çocuk stajını yaptı. Ardından Ankara Yıldız Yemek bünyesinde mönü planlama, mutfak denetimi, hijyen ve yemek dağıtım kontrolü konusunda kurum stajını tamamladı.

Eğitiminin son döneminde 2 ay süre ile elektif stajını Ankara Özel Mesa Hastane’sinde gerçekleştirdi.

Bu sırada Samsun Ondokuz Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulunda Doç. Dr. Funda Elmacıoğlu tarafından düzenlenen “Kırsal kesimde beslenme eğitimi verilmesi” konulu seminere katıldı. Aynı dönemde ulusal ve yerel basın için beslenme konulu yazılar hazırladı.

2006 yılında 5. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresine, 2007 yılında Erciyes Üniversitesi 1.Beslenme ve Diyetetik Öğrenci kongresine katıldı. 2008 yılında 6. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde “ Ergenlerde Beden Kitle İndeksi ve
Beden Memnuniyetsizliğinde Depresyon ve Bozulmuş Yeme Davranışı İlişkileri” konulu tezini sözlü olarak sundu. 2009 yılında “Çocuk ve Ergenlerde Ağırlık Yönetimi” kursuna ve “Karbonhidrat Sayımı” konulu eğitime katıldı. 2010 yılında “Morbid Obezite ve Bariatrik Cerrahide Beslenme Yaklaşımı”, 2011 yılında “Her Yönüyle Obezite; Önleme ve Tedavi Yöntemleri” konulu sempozyumlara katıldı. 2012 yılında ise “İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali”ne ve “”Zayıflama (Obezite) Tedavisinde Psikolojik Müdahaleler Eğitimi” ’ne katıldı.

Ağustos 2008- Ekim 2009 tarihleri arasında Özel Çengelköy Ülkü Hastanesinde, 2009-2012 tarihleri arasında Özel Maltepe Denge Tıp Merkez’inde çalıştı. Şubat 2012 tarihinden itibaren Özel Echomar Göztepe Hastanesi’nde çalışmaya devam etmektedir.

Aynı zamanda Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şube üyesidir.

İletişim Bilgileri

Özel Echomar Göztepe Hastanesi

Merdivenköy Yolu. Şahika sok. No:32 Kadıköy/İstanbul

Tel: 02165654065

e-mail: sernazcakir@gmail.com