fbpx
Çarşamba, Mayıs 11, 2022
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Uzm. Emre Üstünuçar

Uzm. Emre Üstünuçar

Sigarasız Yaşam (Allen Carr)
Allen Carr Türkiye Sigara Bırakma Merkezi
0(212) 358 53 06

Nispetiye Cad. Çamlık Yolu Sok. Yüngül Apt. No: 7 D.3 Etiler
Besşiktaş /İSTANBUL

Özgeçmiş

Özgeçmiş

Yetişkin eğitimi alanında dünyanın önde gelen kurumlarından Dale Carnegie’de insan ilişkileri, iletişim ve sunuş teknikleri konularında sertifika programlarını tamamlamıştır.

İlk satış deneyimini çok-uluslu LR-Cosmetic şirketinin Türkiye satış ekibinde yer alarak edinen Emre Üstünuçar, aynı dönemde ürün, organizasyon kurma ve geliştirme seminerlerini de yönetmiştir.

Nextel Telecommunications şirketinin satış teknikleri eğitimini dereceyle tamamladıktan sonra, Los Angeles bölgesinden sorumlu satış temsilciliği görevini üstlenmiş ve kendisine bağlı olan telesatış çalışanlarını yönetmiştir.

Los Angeles’de bulunduğu dönemde Arthur Andersen Academy’nin Entrepreneurship (girişimcilik) kursunu Mayıs 1997’de tamamlamıştır.

Satış süreçlerinin iç dinamiklerini tanımak ve alanda edindiği satış tecrübeleriyle bütünleştirmek amacıyla, Johnson&Johnson Medikal-Ethicon şirketinin satış analizlerini hazırlamaktan ve Genel Müdür’üne sunmaktan sorumlu olmuştur.

Yıllarca temel satış becerileri, ileri satış teknikleri, zamanı etkin kullanma, delegasyon, temel iletişim ve empati geliştirme, beden dili, stres yönetimi ve sunuş becerileri konularında eğitimler vermiştir

2003 yılının Kasım ayında merkezi Arizona Amerika’da bulunan KnowMeTM uygulamasının Türkiye temsilciliğini almış ve KnowMeTM eğitmeni olmuştur.

2004 yılının Ocak ayında ise dünyanın önde gelen eğitim danışmanlık firmalarından FranklinCovey şirketinin, “Focus: “Yüksek Önceliklerinize Odaklanma” Zaman ve Hayat Yönetimi Seminerinin Türkiye’deki üç lisanslı eğitimcisinden birisi olmaya hak kazanmıştır. Ayrıca “Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı” eğitmenidir.

2004 yılının Ekim ayından beri, 53 ülkede ortl. %55 başarı oranı ile dünyada 11 milyon insanın sigarayı bırakmasını sağlayan dünyada başarı oranı en yüksek sigara bıraktırma yöntemi olan Allen Carr Türkiye kurucusu ve Allen Carr Terapisti’dir.

2009 yılından beri Lig Radyo’da sporu sigaradan kurtarmayı hedefleyen, Türkiye’nin ve Dünyanın ilk ve tek sürekli “Dumansız Spor” radyo programını yapmaktadır.

Ayrıca anne babalara çocuklarını sigaradan nasıl koruyacaklarını öğrettiği “Aman yavrum içmesin” seminerini yapmaktadır.