Perşembe, Ağustos 22, 2019
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Uzm. Ped. Sevil Yavuz
Uzm. Ped. Sevil Yavuz

Uzm. Ped. Sevil Yavuz

Pedagog - Çocuk Gelişimi

Bizim Evler 3 Sitesi C1 blok  D:3 34325 (FMV Işık Okulları arkası) Ispartakule
Bahçeşehir / İstanbul

Özgeçmiş

Özgeçmiş

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Rehberlik, Danışmanlık ve Okul öncesi Öğretmenliği olmak üzere iki lisans programından yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Ardından Londra’da eğitim alan Yavuz, Londra’daki eğitimi sırasında orada bulunan eğitim kurumlarında gözlem yaparak çocuk yetiştirme stilleri ve aile yapılarını inceledi.Türkiye’ye döndükten sonra ise British International Schools gibi çeşitli kolej ve ana okullarında danışmanlık yaptı ve aynı zamanda Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını aldı.
Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşlarının ve birçok kurumun danışmanlığını yapan Çocuk, Ergen ve Aile Psikologu, Uzman Pedagog Sevil Yavuz başta Milliyet.com.tr olmak üzere alanıyla ilgili yazılar yazmakta ve yine bu kurumların dergi ve gazetelerin de yazıları yayınlanmakta, TV programları ve Ana Haber Bültenlerinde uzman görüşlerini paylaşmaktadır. Ayrıca uzun yıllar P&G’nin Prima & Orkid markasının pedagojik danışmanlığını yaptı. Firmalara alanı ile ilgili danışmanlık yapmaya, sosyal sorumluk projelerinde yer almaya devam etmektedir. Halen Klinik Psikoloji Doktora Programı eğitimine devam etmekte ve Beykent Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Aynı zamanda 2008 yılında Türkiye’de bir ilk olarak, sadece ebeveyn ve çocuklar için açtığı “”Parenting Skills & Counseling Center”” adlı anne baba becerilerini geliştirme merkezinde ailelere anne baba becerilerini geliştirebilmeleri için eğitim, danışmanlık ve terapi hizmeti vermeye devam ediyor. Ergen ve Yetişkinlere psikoterapi, kum tepsisi terapisi ve rergresyon terapisi yapmaktadır.

Klinik Eğitimi

-Klinik Psikoloji Doktora eğitimi kapsamında Aile ve Evlilik Terapileri Derneği Kurucu Başkanı Psikiyatrist Dr. Murat Dokurdan ve Klinik Psikolog Dr. Gulin Güneri’den, Klinik Psikolog Dr. Selen Ayas süpervizyon almaktadır.

-Ayrıca Yavuz, Family Enhancement and Play Therapy”” Merkezi Kurucusu PhD, Dr. Risë VanFleet tarafından verilen “”Intensive Filial Therapy (Yoğunlaştırılmış Filial Terapi) ve Child-Centred Play Therapy (Çocuk Merkezli Oyun Terapisi) eğitimlerini,
-ABD’li Dr.Byron ve Dr.Carol Norton tarafından eğitimi verilen “”Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) eğitimini,
-Uluslararası Oyun Terapisi Derneği (Association of Play Therapy) kayıtlı oyun terapisti (Registered Play Therapist) olan Reyhana Seedat tarafından verilen CRPT (Child-Parent Relationship Therapy) ve Developmental Touch Play Therapy (Gelişimsel Oyun Terapisi) eğitimlerini alarak Filial Terapist ve Oyun Terapisti olarak ailelerle ve çocuklarla klinik çalışmalarına devam ediyor.

Halen Uluslarlarası Oyun Terapisi Derneği (Association of Play Therapy) kayıtlı oyun terapisti (Registered Play Therapist) olan Reyhana Seedat tarafından verilen iki senelik Oyun Terapisti sertifika eğitimine devam ediyor. Sertifika eğitimi çeşitli oyun terpi modellerini ve bunların süpervizyon çalışmalarını içeriyor.

-Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzmanı, Prof. Dr. Mücahit Öztürk’ten “” Çocuk ve Ergen Psikopatalojisi”” ve Bili?sel Davranı?çı Psikoterapiler Derneği Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini aldı.
PETD (Psikoloji Eğitimleri ve Terapileri Derneği)’den bir senelik “”Aile ve Çift Terapisi”” sertifika programlayarak çiftlerle çalışmaya başladı.

-CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği)’dan Cinsellik ve Cinsel Tedaviler 1.Modül eğitimini aldı.

– “”Portage Erken Eğitim Paketi”” sertifikasını aldı.

-The International Board of Regression Therapy (IBRT) Uluslararası Regresyon Terapistleri Bord’u onaylı Regresyon (Geçmiş Yaşam) Terapisi Eğitimini 1-2 Modül eğitimini tamamlayarak regresyon terapisti oldu.