fbpx
Pazar, Temmuz 17, 2022
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Uzm. Psk. Elif Tanıl Kaş

Uzm. Psk. Elif Tanıl Kaş

Psikolog
Beyaz Danışmanlık Merkezi

Yalova

Özgeçmiş

Özgeçmiş

2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Elif Tanıl, lisans eğitimi süresince birçok toplumsal sorumluluk ve destek projesinde aktif olarak yer almış,  çeşitli yuva ve huzur evlerinde gönüllü psikolog olarak görev almıştır. 

Lisans eğitiminin ardından, zihinsel engelli çocuklar ve aileleriyle iletişim konusunda deneyim kazanmış, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri Psikolojik Danışmanlık Merkezinde terapist olarak yer alarak, çocuk, ergen ve yetişkinlerle ilgili çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Bu dönemde EMDR, Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitim, MMPI, Zor Ergenlerle Psikoterapi ,Bilişsel Varoluşcu Terapi eğitimlerine katılmıştır. Çocuklara ve Yetişkinlere yönelik uygulanan çeşitli kişilik ve zeka testlerinin uygulanması puanlanması ve yorumlanması yetkinliğini kazanmıştır. Ayrıca Prof. Dr Mehmet Z. Sungur’dan Bilişsel Davranışçı Terapi programıyla birlikte 2008 yılında Türk Psikologlar Derneğinden 56 saatlik WISC-R sertifika programına da katılmıştır. 350 saatlik Aile Terapisi eğitimini tamamlamıştır.

2010-2012 yılları arasında Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin Çocuk Sağlığı Danışmanlık Merkezi’nde çalışmıştır.  Aynı dönemde, gönüllü olarak Panik Atak ve Dostları Derneği’nde  terapist olarak proje ve çalışmalarına devam etmiştir.

Birçok okulda eğitim ve seminerler vermeye ve halen Haberci Gazetesindeki köşesinde haftalık psikoloji yazıları yazmaya devam etmektedir.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilişsel Varoluşçu Terapi, Oyun Terapisi ve EMDR tekniklerini kullanarak psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

2010 yılında Okan Üniversitesi Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programına kabul edilmiş ve “Fiziksel İstismara Uğramış Çocukların Bağlanma Örüntüleri” başlıklı bitirme projesiyle eğitimini tamamlamıştır.