fbpx
Pazar, Ekim 17, 2021
Ana Sayfa Yazarlar Yazar: Uzm. Psk. Esin Özer Bakır

Uzm. Psk. Esin Özer Bakır

Psikolog
Dora Psikoloji Danışmanlık Merkezi
0(212) 660 71 61

Zeytinlik Mah. Mor Menekşe Sok. Aydınlık Yalı Apt. No:9 D:2
Bakırköy / İstanbul

Özgeçmiş

Özgeçmiş

1987 yılı İstanbul Bakırköy doğumludur. İlköğretimini Özel Selim Pars Koleji’nde tamamlamıştır. Ortaöğretimini Özel Uğur Lisesi’nde tamamlayan ve 2004 yılında mezun olan Esin ÖZER BAKIR, aynı yıl İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanmış, 2008 yılında Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince çeşitli anaokullarında ve Balıklı Rum Hastanesi’nde alkol ve madde bağımlığı ve psikiyatri servislerinde staj yapmıştır, “Alkol Bağımlılığı olan Babaların Çocuklarında Şiddete Eğilim” konulu staj bitirme projesiyle stajını tamamlamıştır. Mezun olduğu yılı takriben çocuk ve ergenlerle ve aileleriyle çalışmaya başlamış aynı zamanda İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programına burslu olarak kabul edilmiştir. 2008 yılından bu yana çocuk ve ergen danışmanlığı, aile danışmanlığı yapmakta olup, özel eğitim alanında otizmli çocuklarla çalışmalar yürütmüştür.

Aldığı eğitimler,

Doç. Dr. Neslihan Zabcı tarafından verilen “Projektif Testlerle Çocuğun Ruhsal Değerlendirilmesi” eğitimine katılarak Rorschach (Çocuk) , CAT ve TAT (Çocuk) testlerinin uygulanması, değerlendirilmesi alanında eğitimini tamamlamış ve eğitim sonunda yapılan sınavı başarıyla geçmiştir.

Uzman Klinik Psikolog Birgül Emiroğlu tarafından verilen Oyun Terapisi Sertifikiasyon Programı Temel Eğitimi başarıyla tamamlamıştır.

Rebeca Chow, MA, LCPC, LPC, RPT/S tarafından verilen Oyun Terapisi Eğitimi 2. Modulü olan Yapılandırılmış Oyun Terapisi Metodu Eğitimini tamamlamıştır.

0 – 6 yaş arası çocuklar için Gelişim Testi DENVER II  Sertifikasyon Programını başarıyla tamamlamıştır.

Seminerler,

“Çocuk Ruh Sağlığı”   Esin ÖZER.  13. Uluslar arası Çocuk Şenliği, İstanbul Şehir Tiyatroları  (14.04.2010 – 21.04.2010)

“Kardeş Anaokulları Projesi” kapsamında toplam 10 anaokulunda verilmiş olan seminerler

“Çocuğun Gelişiminde Ailenin Rolü” Esin ÖZER  “Okul Olgunluğu”  Esin ÖZER  “Çocuklarda Uyum ve Davranış Bozuklukları” Esin ÖZER “Çocuğun Neden Beni Dinlemiyor? – Çocuğunuza Sınır Koyma” Esin ÖZER