52 günlük bebeğine unacefin iğne verildi

    Fatma Buyukkendirci Sordu:

    Merhaba, 52 günlük kız bebegime uç yaşındaki ve grip geçirmekte olan oğlumdan hastalık bulaştı. Öksürüğü fark eder etmez doktorumuza goturdum.bronsta bisey yok dedi hırıltısı olduğun dan oğluna kullandığımız nebulizatorle ile ventolin, İzotonik sodyum klorür ve pulmicort karışımı ( 1 er ml) verdirdi. Dört gün kullandık bu şekilde, öksürük yumuşadı biraz ama gece hırıltı şekli değişti ve gıcırtı şeklinde nefesini engeller gibi olmaya başladı ve oksuruk krizleri gelmeye başladı. Balgam koparamiyor, gıcık tutmuş gibi.süt etmekte zorlandı. Bu arada surekli burnunu temizliyordum. Dr a goturdum hemen ve bronsa indiğini söyledi. Unacefin ile prednol iğnelerini başlattı ve nebulizator kullanmaya devam dedi.
    İki gündür yapılıyor oksuruk azaldi ama çok huzursuzum. antibiyotik almak için çok küçük değil mi bebeğim? Yanlış bir durumsa yarıda keselim mi iğneleri. Lütfen bir tavsiyede bulunur musunuz?

    Uzm. Dr. İsmail Gönen Cevapladı:

    Bebeği  görmeden  bir  yorum  yapmak  çok  zor,  genelde  çoğu  zaman bu  işler  oluyor,  ancak  ne  kadar  doğru  bunun  için  görmek  şart.