Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Eş ve Çocuğu Kapsar mı?

Sağlığınız ile ilgili en önemli sigorta ürünlerinden biri de tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan sigortalı kişilerin SGK ile anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarında sağlık hizmeti alması durumunda tamamlayıcı sağlık sigortası olanlar devlet tarafından alınan 15 TL ek ücret (katkı payı) haricinde herhangi bir ücret ödemiyor. Muayene, tetkik ve tedavi hizmetleri poliçedeki limitler dahilinde tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanıyor. Bu sayede sağlık giderlerinin bütçeyi zorlaması gibi sıkıntılar da önlenmiş oluyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının SGK tarafından karşılanan bedelin üstünü tamamlayan bir sigorta ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda en sık merak edilen unsurlardan biri de tamamlayıcı sağlık sigortasının eş ve çocukları kapsayıp kapsamadığı oluyor.

Öncelikle tamamlayıcı sağlık sigortasının sadece sigortalı olan kişinin faydalanabileceği bir sigorta ürünü olduğunu belirtelim. Bu sigortada poliçe tamamen bireysel olarak hazırlanır ve bireysel olarak sağlık masraflarının karşılanması sağlanır. Ancak eşinizin ve çocuklarınızın da sigortadan faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için eşiniz ve çocuklarınız için de prim ödeme seçeneğine yönelmeniz gerekiyor.

Tüm aileyi güvence altına almak istediğinizde aile sigortası şeklinde bir poliçenin hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Ekstra prim ödemeniz durumunda eşinizin ve çocuklarınızın ya da anne ile babanızın da sigorta kapsamına alınmasını sağlamanız mümkün olacaktır. Bu sigortadan 0 – 65 yaş arası herkesin faydalanması mümkündür. 0 – 5 yaş aralığında olan çocuklar, ebeveynlerinden biri ile tamamlayıcı sağlık sigortası alabilirler.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Kısaca TSS olarak da adlandırılan tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK tarafından anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarına ödenen sağlık masraflarının kalan miktarını tamamlar. Bir başka deyişle sağlık masraflarının SGK tarafından ödenmeyen kısmı için devreye girer. Bu nedenle tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olması için sağlık hizmetinin SGK ile anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarından alınması gereklidir. Büyük kentlerdeki özel hastanelerin büyük bölümünün SGK ile anlaşması oluyor. Küçük kentlerde de pek çok özel sağlık kuruluşunun SGK ile anlaşmalı olduğunu ekleyelim. Bu nedenle TSS yaptıranlar pek çok farklı sağlık kuruluşundan sağlık hizmeti alabilir ve masraflarının da sigortası tarafından karşılanmasını sağlayabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatı Nedir?

Bu sigorta için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği, yaşadığınız kente, hangi sigorta firmasını seçtiğinize ve sigorta poliçenize hangi teminatların dahil edildiğine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle herkes için geçerli olan sabit bir fiyattan söz edemeyiz. En uygun prim ödemeleri ile sigorta yaptırmak istiyorsanız çok sayıda kişi gibi siz de AXA Sigorta’yı tercih edebilirsiniz. AXA Sigorta, 40 TL’den başlayan fiyatlarla tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanıza olanak tanıyor. Hemen şimdi AXA Sigorta internet sitesine tıklayarak fiyat teklifi alabilirsiniz. Site üzerinden teminat kapsamını öğrenebilir ve ek teminatlara da göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here