fbpx
Salı, Haziran 18, 2024
Ana Sayfa Sağlık ve Hastalıklar

Sağlık ve Hastalıklar


Sağlık ve Hastalıklar bölümümüzde farklı hedef kitleleri temel alarak, gebelikten, okul çocuğuna kadar herkesle ilgili, hatta siz ebeveynler ve ergenler de dahil ailenizdeki tüm fertlerle ilgili sağlık bilgilerini içeren 5 bölüm hazırladık.

Ancak her şeyin başı sağlık demişler, doğru söz, bu nedenle bu bölümümüzün adı da “Sağlık ve Hastalıklar”.  Bu bölümde A’dan Z’ye farklı tıbbi branşlara ait birçok kategori yer alıyor, aradığınız birçok hastalığı ilgili branşların içinde bulabilirsiniz.

Astım, Şeker Hastalığı – Diyabet, Otizm, Down Sendromu gibi çok fazla ilgi gören ve/veya sitemizde yoğun içeriğe sahip bazı hastalıkları, ilgili branşlar yerine kendilerine özel kategoriler içinde yayınlamayı uygun gördük.

Sağlık ve Hastalıklar, tıbbi branşlar ve hastalıkların yer aldığı kategorilerin dışında, ilaçlar ve testler-tetkiklerle ilgili bilgilerin yer aldığı kategorileri de bulacaksınız.

Amacımız tüm tıbbi bilgiye anlaşılır bir şekilde kolayca ulaşmanız, bu bölümde arayıp da bulamadığınız herhangi bir konu olursa iletişim bölümünden bize yazın, ihtiyaç duyulan konuları en kısa zamanda tamamlamak için elimizden gelen gayreti gösteririz.

VSD (Ventriküler Septal Defekt)

Kalpte delik dendiğinde aslında biz doktorların aklına ilk gelen tanı VSD’dir. Kalp içinde 4 odacık bulunan kapalı bir organdır.