Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys Lens

Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys Lens
Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys Lens

Acuvue Oasys lens, gün boyu rahatlatıcı bir görüş sağlamak üzere tasarlanan değişen ışığa kusursuz şekilde adapte olan türünün ilk kontakt lensidir. Acuvue Oasys lens, monomerine karıştırılan ıslatıcı ajan sayesinde kontakt lensleriniz gözlerinizi gün boyu nemli tutmasını sağlar. Kontakt lense bağlı olarak ortaya çıkan göz kuruluğunu ortadan kaldırır. Gün sonunda ise kontakt lensiniz ve özellikle gözleriniz rahatlığından hiçbir şey kaybetmez. Göz kapaklarının lensin üzerinden kolayca kaymasını sağlayan, düşük sürtünme katsayısına ve ultra-pürüzsüz bir yüzeye sahip olması ile ön plana çıkar.

UV Koruması Nedir?

UV ışını, diğer adıyla morötesi ışınlar gözlerimiz için zararlı radyoaktif ışınlarıdır. Bu sebeple güneş ışınlarına maruz kalındığında göz sağlığına ileri derece zararlı etkileri bulunur. Kullanılan güneş gözlükleri ve lensler gibi göz sağlığını etkileyen etmenlerin bu konuda işe yarar potansiyele sahip olmaları önem taşır. UV koruması çoğunlukla ismi duyulan ve pek çok kişi tarafından özellikte tercih edilen bir konudur. Pek çok kişi bu korumanın ne işe yaradığı konusunda kararsız kalmakta hatta pek çoğu bu koruma hakkında hiçbir fikir sahibi değildir. Güneş gözlükleri ve lensler iki türlü korumaya sahip özellikleriyle bilinir. Bunlardan biri polarize yani işin tabakalarını emerek güneşin parlama etkisinin kırılması ve daha konforlu bir görüş sağlamak amacıyla ile tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünler UV koruması sağlamaz. Sadece güneş ışınlarını kırarak görüşün daha kolay olmasına yardımcı olur. Bu özellik genellikle güneş gözlüklerini kullanılırken istenilen amaca ulaşan ürünler arasında olmaz. Diğer bir koruma yöntemi ise UV korumasıdır. Bu koruma gözleri güneşin zararlı radyoaktif ışınlarından koruma amacıyla tasarlanmıştır. Yüksek korumalı ve düşük korumalı pek çok türü bulunur.

Yüksek UV Korumalı Ürünler

Yüksek UV korumalı ürünler içerdikleri özel maddeler sayesinde güneşten direk olarak gelen radyoaktif ışınların göze direk ve uzun süreli temasını önleyerek gözde meydana gelebilecek erken ya da ileri zamanlarda ki hastalıkların önlenmesi ve göz sağlığının korunmasına yardımcıdır. Düşük korumalı ürünler UV ışınlarına geçiş tanıyarak sadece kısa süreli ışınlara maruz kalma durumlarında kullanımı tercih edebilir ama yine de ışınların göz ile teması kesilmediği için göz sağlığını tehlikeye sokabilir. Bu nedenle kullanılacak ürünlerin yüksek korumalı olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle lens kullanımında bu konu çok dikkate alınmalıdır. Lensler kullanım türü olarak direk göz içi olmasından kaynaklan pek çok dikkat edilmesi gereken nokta bulunur. Düşük üç korumalı lensler yeteri amaca ulaşamadığı gibi gözlere daha fazla zarar verebilme eğilimi de taşımaktadır. Bu nedenle lens seçiminde ve tabi ki kullanımında en iyi tercihi yapmalı ve kullanım şartlarına uygun kullanılmalıdır.

Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys Lens Bu İhtiyacı Karşılar Mı?

Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys lens yüzey kaplamasına ihtiyaç duyulmadan üretilmiş, gün boyu nemliliği sağlayan Acuvue Oasys lens ıslanabilir pürüzsüz yüzeyi ile muhteşem bir görünüş sağlamasının yanı sıra silikon hidrojel materyalinde bile ekstra konforu gün boyu hissedebilirsiniz. Hydraclear Plus teknolojisi ile üretilmiştir. Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys lens aynı zamanda diğer lenslere oranla lenslerinizin göz kapağınıza sürtünme katsayısının çok daha düşük olmasına yardımcı olmaktadır. Böylece gözlerinizde kontakt lense bağlı oluşan komplikasyon ihtimalini önemli ölçüde azaltır.

Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys lens, ACUVUE’nun en yeni silikon hidrojel tekrar kullanılabilir lensidir. Ayrıca kontakt lensler arasındaki mevcut en yüksek UV korumasınada yine bu lensler sahiptir. Yüksek oksijen aktarabilme özelliği ile gözlere günlük ihtiyacının üzerinde oksijen transfer edebilmekte ve Acuvue Oasys Lens kuru ve rüzgârlı ortamlarda bile gözün nemli ve canlı kalmasına yardımcıdır. Hidrojel ve silikon hidrojel materyallerin faydalarını birleştiren bu benzersiz ASD teknolojisi gün boyunca stabil görüş sağlamakta ve bu yüzdende en başarılı lenslerden birisidir. Hava geçirgenliği oldukça yüksektir bu yüzden gözü kurutmaz.

Yüksek UV Korumalı Acuvue Oasys Lens ayrıca içerdiği Hydraclear ile lensin yüzeyinde su tutarak kurumaya bağlı rahatsızlık hissini ortadan kaldırır. Ayrıca, ıslanabilir pürüzsüz yüzeyi ile kullanım kolaylığı da sağlar. Diğer bir özelliği de bu lensi uzun süre kullansanız da bu süreyi bilgisayar karşısında geçirseniz de kolay kolay sizi rahatsız etmez. Bu sayede bu muhteşem lensler sizin gözlerinden ve görünüşünüzden ödün vermeden sizin hayatınızı kolaylaştırırken bir yandan da gözlerinizi sağlıklı tutar. Siz de bu muhteşem lenslere ve dahasına sahip olmak isterseniz https://www.lensoptik.com.tr sitesinden satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here