bebeğim kilo almıyor

  Sibel Karaman Sordu:

  merhaba 14 aylık kız bebeğim var isteyerek yemek yemiyor.belkide yanlış beslenme uyguluyorum sabah 7 de tatlı kaşığı labne pey. 8 tane cicibebe 1 ç. kaşığı bal ve süt hazırlayıp biberonda yediriyorum uyanınca saat 10 oluyor genelde 1 tane yumurta 1 kaşık pekmez taze sıkılmış meyve suyu veriyorum sonra uyuyor uyanınca çorba ve yoğurt yediriorum 2 saat sonra meyve püresi akşamda bizimle beraber yemek yiyor uyumadan öncede aptamilin gece tahıllarını veriyoruz kilo pek almıyor 9.5 kio boyu 82 cm sizce doğru bi beslenmemi uyguluyorum

  Uzm. Dyt. Fatmagül Öztürk Cevapladı:

  Merhaba; bebeğinizin boyu ayına göre uzun. Kilosu da gayet iyi. Kilo alması için kabus görmenize gerek yok. Bebeğiniz 14 aylık  ve bu süreçte artık yavaş yavaş kendisi kaşık tutmayı öğrenmesi gerekir. Biberonla kahvaltı vermeyi kesmenizi öneririm. Bulamaç halindeki kahvaltıyı siz ne kadar severseniz bebeğiniz de o kadar sever. mama sandalyesinde sizinle kahvaltı edebilir. Bebe bisküvisi yerine bir parça tam buğday ekmeği tavsiye ederim.
  Meyve püresi yerine tutabileceği büyüklükte meyveyi eline verip yemesini sağlaya bilirsiniz. Burada tek dikkat etmeniz gereken sizin yanınızda ve yüzünü çok rakat görebiliyor olmanız. Bırakın bebeğiniz  büyüdüğünü hissetmenin ve keşfetmenin tadını çıkarsın. O mutlu olunca Siz de Mutlu olacaksınız. Sevgiler.

  Fatmagül YILMAZ ÖZTÜRK
  Özel Medicana Hospital's Bahçelievler