her ay boğaz iltihabı

  Elif Sayınbaş Sordu:

  kolay gelsin meraba.benim 2 yaşında kızım var 1 yaşından beri her ay boğaz iltihabı var.sizin her boğaz iltihabı antibiyotik gerektirmez yazınızı okudum.evet aynen dediğiniz gibi her boğaz iltihabında yanlış antibiyotik kullanımı çünkü bugüne kadar hiç beta testi yapılmadı direk evet betadır diyerek antibiyotik başlandı geçmedi iğne ile her ay hasta olduğu gibi 1 ay içerisinde de iyileşmesi olmadı.çok zor bir durum 1 ay içerisinde 1 şişe antibiyotik ve 6 iğne olması. alternatif olarak bitkisel ilaçlar dahil herşeyi yaptık, sizin dediğiniz gibi şans da verdik doktormuz tek doz iğne yaptı 2 gün içinde 39 derece ateş yutmada zorluk ve lenf bezlerinde şişme oldu.
  dünde 37.5 ateşle doktora gittik beyaz aftların başlamış olduğunu ateşinin daha da yükseleceğini söyledi.aynı durumu tam 1,5 ay öncede yaşamıştık ve unıcef adında 6 tane iğne vurulmuştu.şuanda ateş 39,5 -40 oluyor.
  nasıl daha az antibiyotik kullanırız.lütfen yardımcı olun.

  Uzm. Dr. Anıl Yeşildal Cevapladı:

  Çok  geçmiş  olsun. Bakın  benim  iğneden  kadtım  bunlar  değil,  boşuna  uğraşıyorsunuz, lütfen bu  şekilde  hasta  olduğu  bir  gün  çocuğunuzu  görmem  gerekiyor