koah var mı ?

  iyi günler sinir strese bağlı anksiyete tanısı var bende.sorum şu sürekli gündelik hayatımda derin nefes alma iç çekme ihtiyacı duyuyorum.7 yıldır bu böyle devam ediyor.endişeli bi insanım genelde panik vsvs durumlarda cok abartılı şeyler düşünüyorum.gecen haberlerde koah hastaığını duydum ve benzer belirtiler olunva korkmaya basladım.nefes darlığı halsizlik falan doktorlardan net bi bilgi alamadım bugüne kadar toza alerjim var bu arada sizce ne durumda olabilirim gercekten sadece psikolojik mi yoksa bi rahatslığım var mı iyi günler

  Uzm. Hülya Çelebi Cevapladı:

  Merhabalar
  Yeterli nefes alamadigimizi fark ettiğimizde  (fiziksel anlamda) çözüm nefes Terapisi almak olacaktır.  Ilk uygulama ile nefesiniz olmasi gereken kapasiteye çabucak ulaşacaktır.  Cunku bedenimizin hafizasinda bu mevcuttur uygulama ile hatirlama gerceklesecektir. Bedensel, zihinsel ve ruhsal anlamda rahatlama ve gevşeme hissi deneyimleriz ki ;bu da yaşam kalitemizi yükseltir.
  Nefes alamadığını fark ettiğimizde şunu aklımıza geyirmeliyiz "dusunce sistemimde bir aksaklık meydana geldi, duzeltebilirim"
  Sevgiler