merhb

    Rabia Koç Sordu:

    maddi hiç bir sıkıntım yok ev kendimizin kayınbabamın dolgun bi maaşı var kesinlikle esirgemez kart bizde zaten benim sıkıntım eşimin işi olmaması da değil onun bana karşı tavırları hani geldik tamam iş yok vakit bol babanne olsun dede olsun torunlarına çok düşkün ve çok seviyorlar hani dedim onlar varken miraca bakarlar biz gezelim biryerere gidelim bişeyler yapapalım ama her seferinde reddediliyorum buda çok zoruma gidiyor çok biişey istemiyorum biraz ilgi zaten bende çok sıkıntılıyım evimi düzenimi hayatımı herşeyimi değiştirmişim ben ona anlayışlı davranmaya çalışıyorum ama o bişey dedince suçlu ben oluyorum hep o haklı o sabırlı olmaya çalıştıkça yıpranıyorum.eşimden uzaklaşmak istemiyorum ben onu çok seviyorum çok değer veriyorum bi uazaklaşırsam toparlayamam diyede korkuyorum bunuda belirtiyorum zaman zaman ama hiç umrunda değil varsa yoksa arkadaşları çevresi ailesi o çerçevede ben olmadığımı hissediyorum .ama çok tşk ederim sizinle konuşmak çok iyi geliyor

    Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

    Şimdi görüntü oldukça farklı. Ben daha önce, sorunun eşinizin işsizliği olduğunu düşünmüştüm. Galiba, eşinizin ilgisizliği ve duyarsızlığı sizi oldukça üzüyor ve yıpratıyor.

    Peki bu durum ne zamandan beri bu şekilde devam ediyor ? Eşiniz, neden sizden uzaklaşmış olabilir ? Onu geri kazanmak için, üzerine gitmeden ( anlaşılan üzerine gitmeniz ters tepki yaratıp uzaklaşmasına sebep oluyor ) yapabileceğiniz bir şeyler var mı ? Örneğin, siz kendiniz için kısa süreli bir ortam değişikliği yaratabilir misiniz?