merhb

  Rabia Koç Sordu:

  hiç bir şey söylemesemde hiç konuşmasakda eminimki olaylar kendiğilinden çözülecek.aslında yanlız kalacak bi evimiz var fakat biz o eve gisemiyoruz.iş kurada başvurduk fakat hiç bişey çıkmadı benim çalışmamada hiç kimsenin razilığı olmaz herkes karşı çıkar ben devamllı söylüyorum eve gidelim 1 günlüğünede olsa diye ama kabul etmiyor hep erteliyor.

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Merhaba,
  Aklınız, ruhunuz oldukça karışık anlaşılan. "Hçbirşey söylemesem de, konuşmasak da olaylar kendiliğinden çözülecek" diyorsunuz. O zaman şu anda ne için çırpınıyorsunuz ? Olayları kendi akışına bırakamaz mısınız ?
  İşkur'dan belki ilerleyen zamanda birşeyler çıkar, denemeye devam edin.
  Peki, en azından bu stresli ortamdan siz biraz uzaklaşmak için, 1 hafta dahi olsa, siz  çocuğunuzu alıp bir yerlere gidemez misiniz ? Örneğin kendi anne-babanızın evine, kız kardeş veya abla evine. Herkes için iyi bir değişiklik olur.
  Gerçekten çalışmak istiyorsanız, ailenizin ihtiyacı varsa, iş bulabiliyorsanız çalışın. Rıza sormayın. İlk başlarda itiraz edecektir. Ama kararlı olursanız ve uygun bir dille eşinize açıklarsanız çok da fazla engel olacağını düşünmüyorum.
  Saygılarımla,