Uyku Problemimiz

  Gültuğ Binici Sordu:

  İyi günler efendim, öncelikle çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim. Sorum sizin alanınızla ilgili diye düşünüyorum fakat değilse şimdiden özür dilerim. Efendim benim oğlum 1 yaşına yeni girdi. Bu zamana kadar her teknikle uyutmayı denedik. özellikle gece uykusuna dalarken sadece battaniyede sallanarak uyuyor. gece 20.30-21.00 civarı yatıyor. sabahları da değişken olarak 6.30-7,30 civarı kalkıyor.gündüzleri zorla 2-3 defa yatıyor 45 dk-1.5 saat arası uyudugu oluyor.sabahları kimi zaman 05.00 te kalktıgı bile oluyor.geceleri emziriyorum uyandıgı zaman.ben çalışan biri olduğum için oğluma babanesi bakıyor. ayakta sallanarak uyuyordu fakat 2 gündür çığlık atarak uyumayı reddediyor.dün gece de ısrarla derin uykuya dalamadı. gün içinde çok çığlık atmaya başladı. oğluma uyku eğitimi vermek istiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim? istediğim gibi bir eğitim veremiyorum. birkaç gün oğlumla yalnız kalacağız, eğitimi bugünlerde başlamak istiyorum. Bu arada oğlum epilespi hastası ve düzenli ilaç kullanıyor. 2 kez nöbet geçirdi ilaçtan sonra bir süredir geçirmiyor çok şükür. bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Başarılar ve kolaylıklar dilerim…

  Uzm. Ped. İlkbahar Emine Eraslan Cevapladı:

  Yaz mevsimindeyiz. Çocuğunuzu açık alanda yürütün, gezdirin. Vücudunu kullanmalı, yorulmalı. Yorulmayan çocuk uykuya geçemiyor, uykuya geçmekte çok zorlanıyor.
  Yazınızdan anladığım kadarı ile dışarıda geçirdiği süre çocuğunuza yetmiyor. Günün büyük kısmını dışarıda ve açık ortamlarda geçirmesini sağlayın.
  Selamlar, sevgiler
  Emine Eraslan