3 Aylık bebeğim kakası mukuslu ve lökosit var

  ÖZLEM GÜZEL Sordu:

  Maerhaba,
  3 Aylık bebeğimin kakası 1,5 ay önce mukuslu hale geldi. Öncesinde sarı ve susam gibi taneler vardı. Doktorumuza bilgi verdim ve kaka tahlili yapıldı. Mukus yanında lökosit olduğu tespit edildi. Kültür sonucunda ise üreme olmadı. Doktorumda alerji olabileceğini söyledi ve benim diyet yapmamı istedi. 1,5 aydır “süt ve süt ürünleri, çikolata ve türevleri, kuruyemişler, bal ve yumurta” yemiyorum. Bu gıdaların az miktarda bulunduğu ürünleride yemiyorum. Ancak kakasında hala değişiklik yok. Ayrıca bu diyete başladıktan sonra günde 2-3 kez kaka yapan bebeğim 5-6 günde bir hatta fitil ile kaka yapabilir hale geldi.
  Başka bir doktor bebeklerin kakasında bu gibi değişikliklerin olabileceğini söyledi. Diyet yapma diyor. Alerjik bir durum olabilir mi? Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim?

  Uzm. Dr. Anıl Yeşildal Cevapladı:

  Bu  durum  alerji  değil,  hocamız  da  izinide,  o yüzden  ben  size  yardımcı  oluyorum. Bu  durum büyük  ihitmalle  normal  bir  durum  tedavi  etmeye  diyete falan  gerek  yok.  Lütfen şu makalemi okur  musunuz?
  https://www.doktoramcam.com/Makale/Detay/eyvah-bebegimin-kakasi-iltihapli/265