Alerji ve alerjik astım

  Funda Aktaş Sordu:

  Sayın Bülent Bey , ben 36 yaşındayım ve geçen sene yaz başlangıcı bazı şikayetlerden dolayı gittiğim doktor bana alerjik astım teşhisi koydu , 3 ay desmont kullandım ve şikayetlerim geçti , gecen hafta alerjik astım dan dolayı öksürük nobetlerim arttı , bu arada öğretmenim ve sesimi de çok zorlamaktan iyice öksürük arttı , perşembe gecesi uyurken ayaklarımda ve kollarımda kasintiyla uyandım gece ama kızarıklık falan yoktu sinek ısırdı sandım ama cuma sabah uyandigimda her iki göz kapağının da sis olduğunu gördüm , herhangibir acı , kaşıntı yoktu , doktora gittiğimde alerjik olduğunu söyleyip desmont a tekrar devam etmemi söyledi ve bir iğne yaptı ilaca başlayalı 2 gün oldu oksurugum tam olarak geçmese de bir nebze azaldı ama bugün dizkapağımda , avuç içlerinde ve kolumun birkaç yerinde kırmızı kabarcıklar lar var cok fazla kasinmiyor ama benim sorum bu reaksiyonların sebebi alerjik astım dan mi kaynaklanıyor gerçekten ?? Not : su an sadece desmont kullanıyorum , şimdiden teşekkür ederim,kolay gelsin..

  Uzm. Dr. Bülent Bağcı Cevapladı:

  Atopik yani alerjik reaksiyona eğilimli kişilerde, atopik dermatit, ürtiker gibi alerjik kökenli cilt rahatsızlıkları çok daha sık görülmektedir. Sorununuz daha çok ürtiker adı verilen bir cilt hastalığına benziyor. Dermatoloji uzmanına hemen muayene olmanız en doğrusudur. Geçmiş olsun...

  Önceki İçerikSakal
  Sonraki İçerikBağdemcik ameliyatı
  1999 yılında, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2013 yılında, tıp alanında Ukrayna ‘nın en köklü ve prestijli üniversitesi olan, Platoon L. Shupyk Tıp Üniversitesi'nde Dermatoloji Uzmanlığı eğitimini tamamlamış ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından diploma denkliği onaylanarak Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı olarak tescil edilmiştir. Özellikle ameliyatsız estetik ve kozmetik uygulamalar üzerinde yoğunlaşmış olup bu konularla ilgili pek çok kurs, sempozyum ve kongrelere katılmıştır. 2015 yılında, kriyoterapi uygulamasının kolaylaştırılması amacıyla geliştirdiği aparat Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanmıştır. Milliyet.com.tr adresinde, Ameliyatsız Estetik isimli köşesinde estetik ve kozmetik uygulamalarla ilgili yazılar yazmaktadır. Acıbadem Etiler Tıp Merkezi'nde Dermatoloji Uzmanı olarak çalışmıştır. Halen M-Onep Etiler'de Dermatoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.