anksiyete derealizasyon ve hayal kurmak

  İyi günler,
  5 yıldır hep aynı şeyleri yaşıyorum.Kendimi rüyada gibi hissediyorum ve hiçbir şey sanki gerçek değilmiş gibi. Böyle olduğu zaman “ben kimim,neredeyim,yaşıyor muyum”diye kendime soruyorum.
  Son zamanlarda dine karşı da bir sorgulama ortaya çıktı yani Allah’a inanıyorum ama yine de bazı şeyleri istemsizce sorguluyorum.
  Kendimi bildim bileli hep çekingendim kalabalık bir yere girdiğim zaman kendimi rahat hissedemiyorum ve kendime olan özgüvenim hiç yok. Ayrıca küçüklükten beri de hep hayal kuruyorum yani hayatımda gerçekleştiremediğim şeyleri hayallerimde yaşıyorum.Bazen kendimi zayıf ve güzel olarak hayal ediyorum ve yaşantımda olması gerekenleri hayllerimde yaşatıyorum. Devamlı kendi kendime konuşuyorum kurguluyorum bazı şeyleri. Genellikle müzik dinlerken çok fazla hayal kuruyorum bir diğer ifadeyle klip çekiyorum sanki. Doktorum anksiyete bozukluğunun belirtileri ve sosyal fobi dedi bunun için de risperdal ve lustral kullanıyorum. acaba bu hissettiklerim ve yaşadıklarım gerçekten anksiyete bozukluğu mu yoksa çok fazla hayal kurumam yaşantımı derealizasyona mı çevirdi?

  Doktoramcam Editör Cevapladı:

  Soru sorduğunuz konuyla ilgili branşta şimdilik soru cevaplayan bir uzmanımız bulunmamaktadır.