belirsizlik

  Berna Bozkurt Sordu:

  36 yaşında 10 aylık bir oğlum var.adanada yaşıyoruz eşimin işinden dolayı ve burada kimseyi tanımıyorum.yaşadığımız yerde merkeze uzak.7/24oğlumla birlikteyim .yakınlardada gidecek biryer yok,yapacak bişey yok..çok bunaldım ,gelecek adına bşeyler yapmakistiyorum ama neyapacağımı bilemiyorum.daha önce antepte yaşıyorduk ve çalışıyordum ,gıda teknolojisi mezunuyum.kendime yeni uğraşlar bulmak istiyorum ama ne severim,neye yeteneğim var ,neden hoşlanıyorum belirsizlikle geçiyor günler.bir bebekle ne yapılır.bana yol gösterirmisiniz..hayatımı değiştirmek istiyorum,kendimi değiştirmek istiyorum.

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Merhaba,
  Her değişim süreci belirsizlikleri beraberinde getirir ve sancılıdır, aynen gece evde elektrik kesilmesi gibi... Önce insan ne yapacağını bilemez, sonra gözler yavaş yavaş karanlığa alışır. El yordamı ile bir mum ve kibrit bulunur. Ve ortam tekrar aydınlanır. Merak etmeyin, eğer mum ve kibritin nerede olduğunu biliyorsanız düşmezsiniz.
  Hayatınızda yeni pencereler açarken yanınızda olmaktan memnun olacağım.
  Öncelikle şunu belirtmek isterim, size yardımcı olabilmem için belli bir süre her gün yazışmamız gerekecektir. Mesajlarınızı düzenli takip etmeniz, daha güzel bir yol almamızı sağlayacaktır.
  Hayatınız hakkında hızlı bir özet geçmişsiniz. Ancak içinde bulunduğunuz durumu biraz daha anlayabilmem için izninizle ilave bazı sorularım olacak.
  1) Ne kadar süredir Adana'da yaşıyorsunuz ? Merkeze yakın mısınız ?
  2) Kimseyi tanımadığınızı belirtmişsiniz. Tanışmanız için herhangi bir engel mi var ? Yoksa yakın aile fertlerinin yokluğunu mu anlatmaya çalışıyorsunuz ?
  3) Anladığım kadarı ile çalışmak istiyorsunuz. Çalışmanız konusunda eşiniz ile mutabık mısınız ? Yoksa eşiniz " evde otur, çocuğumuza bak " mı diyor ?
  4) Gıda teknolojisi mezunusunuz. Daha önce iş hayatına dair tecrübeniz var mı ? Çalışma geçmişiniz nedir ?
  Verdiğiniz cevaplar, aynı zamanda sizin de farkındalığınızı arttıracaktır. Ben merakla cevaplarınızı bekliyor olacağım.
  Selamlar, sevgiler