hocam sigarayı bıraktım

  Gaye Gürdal Sordu:

  Merhaba hocam. Sigarayı bırakmaya çalışan biriyim. 1 haftadır içmiyorum. Daha önce de 1 sene gibi bir süre içmemiştim. 3 gündür başım o kadar sersem gibi ki ağrıyor mu basınç mı var bilmiyorum. Dün akşama kadar baş dönmesi yaşadım. Denge problemim var gibi. Sanmki düşüp bayılacakmış gibiyim. Yine dün bir ara baktığım cisimleri sürekli hareketli dalgalı dalgalı gördüm Mesela telefona bakıyorum o sürekli dalgalanıyor gibi. Yarın norolojiye gideceğim ama bunun sigara ile bi bağlantısı olabilir mi. Rahatsızlıklarımdan sigarayı ubuttum resmen….Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim….

  Dr. Anıl Yeşildal (Sigarasız Yaşam) Cevapladı:

  Yaşadıllarınız  yıllardır  sigara  içtiğiniz  için  olabilir,  ama  asla  bıraktığınız  için  değil.  Sigarayı  bırakınca  birkaç  gün, aslında  normal,  ancak  o  kişi  için  alışık olmadığı  yüksek  oksijen  seviyesi  de  bazı  kişileri  çarpabiliyor,  sersemlik , uyku  hali,  baş  dönemsi yapabiliyor. Ya  da  vücuttan  yıllardır  birikmiş  toksinler  atılırken  de  geçici  bazı  şeyler  olabilir. Bizim  sigara  ile  ilgili  makalelerimizi  okuyup  videolarımızı  seyretmiş miydiniz?

  Bu  tür  belirtiler  eğer  sigaranın  sahte  faydalarına  hala  inanarak  sigarayı  bırakmışsanız  da  yaşanabilir,  yani  psikoloijk  yoksunluk,  fiziksel  yoksunluğu  tetikler,  bu  işi  kendi  kendinize  iradeyle  değil,  beyinde  bitirerek  bırakırsanız  daha  rahat  bir  bırakma  süreci  yaşarsınız.
   Şikayetleriniz  2-3  hafta  içinde  geçmezse   nörolojiye  gidin,  sigara  özleminiz  bitmiyorsa  da  seminerimize  katılın  lütfen.