ikizlerim

  Ayla Dikmen Sordu:

  merhaba hocam ben geçen gün size ikizlerimle ilgili soru sormuştum şimdi gene sizi sorularımla rahatsız edeceğim:) benim çocuklarım herşeyi araba yapıyor bu neyin göstergesi bu birinci sorum ikinciside büyük oğlum saç çekmeyi bri oyun sanıyo küçük kardeşinin, bizim saçımızı çekiyo çok net bir şekilde hayır deyip göz kontağı kurarak anlatıyoruz ama çok başarılı olmuyo nasıl bir yol izlemeliyiz ne yapmalıyız. hocam bu arada benim çocuklar 11 aylıklar şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  Uzm. Ped. İlkbahar Emine Eraslan Cevapladı:

           - Oyuncak ve oyun olarak arabayla oynuyor ya da araba yapıyor olması beni rahatsız etmedi. ama bunu çocukları gömeden söylüyorum. çocuklarınızı görseydim belki rahatsız olurdum.
           - Size önerilerim ise; bir anne olarak siz rahatsız oluyorsanız- takıntı gibi oldu diyorsanız, arabaları kaldırmanız lazım, dikkatlerini dağıtmalısınız.
           - Çok dışarı çıkarın - dış ortamda geçirilen süre daha kalitelidir.
           - Ne kadar TV. karşısındalar bu süre önemli. Eğer ekran varsa lütfen kaldırın. (Ekran olmamalı.)
           - Vuran oğlunuzla ise; başkasına vurmasına (siz dahil) izin vermeyin. Hayır dedikten sonra elini tutun, kimseye vurmasın, müsaade etmeyin. Sakın kızmayın, sinirlenmeyin ama hayır deyip,ilişkiyi bitirin.
   
                                                         SELAMLAR