kilo

    Esra Takıl Sordu:

    Emine Hanım; Benim sizden öğrenmek istediğim konu; Naz 05.06.2007 tarihinde doğdu.Yaşına göre 18 kilo , boyu: 110 cm bana göre az kilosu varmış gibi geliyor.Kılo alması için ne yapmam gerekir.İştahlı bir çocuk değil kendisi.Ben yemek vermesem, kendi ben açım karnım açıktı değip yemek hazırlamamı istemez benden.Kızıma İştah açıcı şurup veriyorum (Vitagil) multi vitamin öneriyormusunuz . Vitamin şurubunu 9 ay zarfında kaç şişe vermem gerekiyor.. Kilo alması için netür bir yol izlemem gerek.Yardımcı olursanız sevınır. Ayrıca kızıma Carlson Fish Oil Liguid (Balık Yağı) veriyorum.Bu şurubu öneriyormusunuz. Yada bu şurubun dışında önerebileceğiniz bir şurub varmı varsa bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar;

    Uzm. Dr. Anıl Yeşildal Cevapladı:

    Merhaba  Emine  hanım  çocukların  psikolojik gelişimine  bakan  bir  uzmanımız, bu nedenlesorunuzu ben  yanıtlıyorum :)
    Çocuğunuzun  boyu da  kliosu  da  tam  yaşına  göre  boşuna  endişeleniyorsunuz.  bu  tür  şurupları  senede  2  kez  2'şer  aydan  fazla kullanmayın.  Doğal  sebze-meyve-balık  ceviz  yiyerek herşeyi  alıyor  aslında.