kızım sürekli benim peşimde

  Selda Güçlü Sordu:

  hocam daha öncede yazmıştım kızım 2.5 yaşında oğlum 4 aylık kızım evde kendi hiç oynamıyor.sürekli peşimde sanki yapışık geziyoruz.bu hali beni üzüyor.ailede çocuk yok çevremizde.kışa girdik .çocuk cevremiz yok kardeş düşündük.kızım çok nadir sürekli ben ne yaparsam benim peşimde acaba kardeşinden dolayımı.nasıl davranmalıyım kalitelii 45 dk oyunları nelerdir oyun bulamıyorum bu yaşa baktım ama tam algılamıyor 3 yaşa göre buldum genelde.renkleri sayıları vs bunun gibi şeyleri oyunla öğretmeye çalışıyorum fakat çabuk sıkılıyor bağırıyor küstüm oynamıyacağım diyor.ağzıyla sürekli çevreye püskürtme yapıyor.nasıl davranalım…

  Uzm. Ped. İlkbahar Emine Eraslan Cevapladı:

  -Kaliteli zaman; Çocuğunuzla oyun oynuyorsunuz.Bir şey öğretmiyorsunuz.Ne  oynayacağınıza çocuğunuz karar verebilir.Ne isterseniz oynayın ama sayılar, şekiller,renkler gibi öğretici bir şey önermiyorum.
  -Evcilik,doktorculuk..vs. gibi dramatize oyunlar,saklambaç,kovalamaca,komşuculuk,legolar,tahta bloklar... her şey olabilir.
  -Her şeye rağmen oyun oynayamıyorsanız mahallenizdeki herhangi bir anaokulunun oyun saatlerini öneririm.Çocuklu ortama ve çocuklarla oynamaya ihtiyacı vardır.
  Sorunuzda çevremizde çocuk yok dediğiniz için anaokulu 3 yaş oyun grubunu öneriyorum.
  -Kış ve soğuk havalar nedeniyle evde çok sıkıldığını düşünüyorum.Oyun grubu bulamadınız veya şartlarınız uygun değil veremediniz , o zaman çok çocuklu ortam öneririm.
  Eve davet edin onlara götürün..vs.
                                                                                                  Selamlar
                                                                                            Emine ERASLAN