kızınızın sizden korkması ve uzaklaşması mı

  Seda Toprak Sordu:

  JÜLİDE HANIM
  bana sordğunuz Sizi esas üzen kızınızın sizden korkması ve uzaklaşması mı Yoksa sizi üzen istemediğiniz halde kızınızı mecburen kayın validenizin bakıyor olması mı ?aslında ikiside zorla bakmadığına eminin ama arad böyle çocuklukları tutuyor kızıma tutarsız davranıyor benle ilgili eşimlede her yolu deneyerek konuştm ama olmadı sizin şu haftada 2 gün 2 saat öneriniz aklıma çok yattı kayınvalidemi ikna edebilirsem süper olur aslında

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Seda Hanım,

  Tahmin ettiğim kadarı ile çocuğunuzun yetişme kontrolü elinizden çıkmış. Haklı olarak da kontrolü elinize almak istiyorsunuz. Bu durum ileride çocuğunuzun kişiliği için olumsuz etkiler yapabilir ve anne-kız ilişkinizdeki olumsuzluklar ileride daha başka önemli sorunlara da neden olabilir. Çocuğunuzun yetiştirilmesindeki kontrolü elinize almanız önemli.

  Ancak duruma bakıldığında bu sizin için biraz zor olacak. Yine de olumsuz düşünmeyin, çabuk pes etmeyin. Sıkıntılarınıza biraz yukarıdan baktığınızda daha objektif düşünerek daha rahat çözümler bulabilirsiniz.

  Bahar dönemi geliyor. Yuvalar pazarlama çalışmalarına başlarlar ve çocuklara yönelik farklı etkinlikler düzenlerler. Eminim yaşadığınız bölgeye yakın pek çok alternatif bulabilirsiniz.

  Bu konu ile ilgili gelişmeleri arzu ederseniz benimle paylaşmaya devam edebilirsiniz. Ta ki, kızınız ve sizin için güzel gelişmeler olana kadar.

  Selamlar,