Lütfen bilgilendirin..

  Dilek Bylr Sordu:

  Nişanlımla regl dönemimin bitiminden 4-5 gun sonra sürtünme yoluyla bir ilişkiye girdik. Tenlerimiz degiyordu dolayısıyla ıslaklıgı hissettik. Geri çekilme yoluyla üzerime değil peçeteye boşaldı. 10 dakika arayla toplam iki kez oldu. Fakat hem zevk sıvısından hemde geri çekme anında sızıntı olabileceğinden şüphelendiğim için endisedeyim. Bakireyim. İki kez olduğu icin buda bi olasılık mı? Bu olayın üzerinden 2hafta geçti. Ara ara az miktarda kahverengi akıntım mevcut. Karın ve genital bölge arası şişlik var gibi bu psikolojikte olabilir. Regl dönemime 3-4 gün var. İki kez oldugu icin risk olabileceğini okumuştum boyle bir ihtimal var mı? Gebe olabilir miyim? Eger olabilir ise olmasını engelleyecek ne yapılabilir?

  Doktoramcam Editör Cevapladı:

  Sayın üyemiz sitemizin yayın politikası gereği yanıtlanmadan silinecek soru tipleri için lütfen aşağıdaki açıklamayı dikkatlice okuyunuz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  • Kadın Doğum bölümünde "Acaba hamile kalmış olabilir miyim", "Kızlık zarı bozulmuş mudur?" tarzındaki sorular yanıtlanmaz. Bu tür durumlarda doktorunuza gidip muayene olmak, gereğinde bazı testler yaptırmak en doğru ve sağlıklı yaklaşım olacaktır.
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde "Çocuğun boy-kilo gibi ölçüleri yaşına göre normal mi?" tarzındaki sorular yanıtlanmaz. Bu konuda güvenilir ve pratik bilgiye ulaşmak için "Persentil Hesaplama" bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz. Arzu eden anne-babalar çocuklarına özel büyüme eğrileri oluşturarak 18 yaşa kadar gelişimi detaylı olarak takip edebilirler.