merhaba

  Rabia Koç Sordu:

  tavsiyeliriniz için çok tşk ederim. ben ailesinin ona söylediklerini söyledim hani onlardan etkilenirde önüne bakar eski hayatımıza döneriz diye düşündüm fakat ailesi ona tam tersi bi tutum sergilediler ve sanki çalışmasını sadece ben istiyorum ve onlarıda ben etkilemişim gibi oldu yani benim tek şuçum onların yanında bu konuyu açmak ne yapıyım ben şimdi

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Size önerim, eşinizle ailesinin iletişimine karışmayın. Tecrübe ettiğiniz gibi, zor durumda kalan siz olursunuz. Unutmayın, onlar eşinizin ailesi. Eşinizi yetiştirenler onlar. Kendi yetiştirdikleri evlatlarının başkası tarafından eleştirilmesi, ( eşi bile olsa ) hoşlarına gitmez, hemen savunmaya geçebilirler. Size, eşiniz hakkında bir laf söylediklerinde de, üzerinize alınmayın, cevap vermeyin, savunmaya geçmeyin. Söylemek istediklerini direkt eşinize söylemelerini kibar bir şekilde ifade edebilirsiniz belki de.
  Siz de, eşinizi anne-babasının yanında eleştirmeyin veya anne-babasıyla oturup birlikte eşinizi çekiştirmeyin. Bu tip davranışlar, tartışma, yanlış anlaşılma olarak size geri dönebilir. 
  Çok zor ve sabır gerektiren bir dönem ama mümkün olduğunca pozitif olun, pozitif davranışlar sergilemeye çalışın. Sizin ruh halinizden çocuğunuz da etkilenecektir.

  Kolay gelsin...