MRB LAR

    Neslihan Demirli Sordu:

    BEN NESLİHAN BENİM 6.AYI BİTİRMİŞ 7 .Cİ AYDAN GÜN ALMIŞ Bİ KIZ ÇOCUĞUMM VAR BİZİM EN BÜYÜK PROBLEMİMİZ UYKUSUZLUK DAHA DOĞRUSU KENDİ KENDİNE UYKUYA DALAMADIĞI PROBLEMİ VAR BENDE AĞLIYARAK UYKUDAN UYANADIĞINDA ODASINDAN ÇIKIYORUM KENDİME BİR SÜRE VERİYORUM AĞLAMASI BİTSİN BEKLİYORUM AMA HER GEÇEN SÜREDE SESİNİ DAHA YÜKSELTEREK AĞLIYOR VE NERDEYSE ARTIK BOĞAZI AĞRIYOR SESİ KISILIYOR YANİ EN FAZLADA 10 DK. VERDİĞİM HALDE BU ARADA EŞİM İLEDE ARAMIZDA ACAYİP BİR GERGİNLİK OLUYOR HER İKİMİZİNDE PSİKOLOJİSİ ACAYİP BOZUK UYKUSUZLUĞA DAYALI BİR DURUM SANIYORUM BİR ÇOK YÖNTEM DENEDİM AMA BAŞARILI OLAMADIM AYRICA HERGEÇEN GÜN BİZİM PSİKOLOJİMİZ BOZULDUĞU İÇİN BELLİ BİR SÜRE SORA DAYANAMIYOR BİRAZ SESLİ ARTIK SUUUS DEMEYE BAŞLADIK ÇOCUĞUMUZUNDA PSİKOLOJİSİNİ BOZMAKTANDA ÇOK KOKRTUĞUMUZ HALDE NE YAPACAĞIMIZIZI BİLMİYORUZ LÜTFEN BBİZE YARDIMCI OLUN NELER YAPSAK FAYDALI OLUR CVBINZI BEKLİYORUM SAYGILAR…

    Uzm. Dr. Anıl Yeşildal Cevapladı:

    bu  sorunuz  psikoloji bölümüyle  bence  ilgili  değil.  o  yüzden  de  cevabı  gecikmiş,  özür  dileriz.  yönetici  olarak farkedince,   ben  cevaplamak  istedim.  bu  aylarda  bu  sorunu  psikolojik  bir  sorrundan  çok  organik  bir  neden  aramakta  fayda  var. Çocuğunuzun  mutlaka  bir  kan  sayımı,  idrar  tahlili  belki  bir  beyin  ultraSONU  GİBİ  BİRKAÇ  BASİT  TETKİKTEN GEÇMESİNDE,  ARAŞTIRILŞMASINDA  FAyda  var. 
    Herşey  normalse  gece yatmadan  önce ılık  bir  banyo ve  bebeklere  özel  aromatik  bitkisel bir   masaj yağıyla  masaj  öneririm.