mrhb

  Rabia Koç Sordu:

  var tabii tamamende uzaklaşmadı ara sıra yapıyor geçen gün ağaçla oynuyordu öyle üzerine isimlerimizi yazmış bu bana bi müddet gider mesela bazı isteklerimi güzel bi dille rica ederek söylesem dahi şikayetlenme diyor aslında şikayet değil benimki ufak defek beklentiler aslında ben öyle büyük şeylerle mutlu olan bi insan değilimdir tek güzel bi kelimesi bile çok mutlu etmeye yeter ha kendide bunu biliyor farkında ama öyle işte

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Merhaba,
  diğer sorularunuzada cevap vermiştim gelmedimi aceba.Biz hanımlar daha ince detayları düşünebiliyor, daha hassas olabiliyoruz. Ancak erkekler daha düz. Bu konularda daha az detaya giriyorlar.
  Sanırım sizin durumunuzda biraz da inatlaşma mı desem, bıkkınlık mı desem, bildiği halde, sırf üzerine gittiğiniz için, çok basit olan gerçekleri veya detayları göz ardı etme olabilir. Zira, en son sizi mutlu eden örneğe bakarsak kendince bir şeyler yapmaya çabalıyor belki de. Ama, siz doğru, haklı ve mantıklı da olsanız, şu anda ona sürekli dır dır eden ( affınıza sığınarak ) bir kadın olarak görünüyor olabilirsiniz.
  Eşinize kendinizi hatırlatacak, dikkatini size yöneltecek yeni, daha önce yapmadığınız bir yaklaşım bulabilir misiniz ? Eşinizi şaşırtarak dikkatini tekrar çekmeyi başarabilirsiniz.
  Ayrıca, eğer kabul ederse profesyonel bir yardım almak amacı ile birlikte bir psikoloğa gidebilirsiniz.