Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri
Saç Ekimi Yöntemleri

İçindekiler

En İyi Saç Ekimi Yöntemi Hangisi? Bilmeniz Gerekenler

Bir insanın dış görünümünde oldukça önemli bir yere sahip olan saçlar, genetik de dahil olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı dökülebiliyor. Dökülen saçlar dış görünüşü her ne kadar olumsuz etkiliyor olsa da modern tıbbın mucizeleri sayesinde, gelişmiş teknikler kullanarak bu durumu tersine çevirmek mümkün!

En sık kullanılan saç ekimi yöntemlerinden olan Dhi ve Fue saç ekimi gelişen teknoloji ile beraber günümüzde doğal görünümlü, gür ve sağlıklı saçlara çok kısa sürede kavuşmayı sağlıyor.

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Açılımı “Direct Hair Implantation” olan Dhi saç ekimi yöntemi ile saç dökülmesi yaşanan noktalara, vücudun görünmeyen, kulak arkası ve ense kökü gibi uygun bölgelerinden sağlıklı saç kökleri alınarak dökülme yaşanan alana aktarılıyor. Son teknolojiler kullanılarak yapılan bu aktarım sonrasında kişinin saçları tıpkı dökülmeden önceki haline, doğal ve sağlıklı görünümüne kavuşuyor.

Tıraşsız olarak gerçekleştirilebilen DHI saç ekimi ile hastaların çok kısa sürede gündelik hayatlarına dönmeleri de mümkün. Minimum kök kaybı ve oldukça hızlı iyileşme sürecine sahip bu yöntem ile hasta aynı gün taburcu edilip yaşantısına devam edebiliyor.

Mutlaka profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu işlem sırasında milimetrik hassasiyete sahip, oldukça ince uçlu cihazlar kullanılıyor. Saç köklerini doğrudan alan bu cihazlar ile kökler hiç bekletilmeden aktarılacak noktaya yerleştirilebiliyor.

Fue Saç Ekimi Nedir?

Lale Keskin Fue saç ekimi tekniği en gelişmiş saç ekimi yöntemi olarak biliniyor. Hem cerrahi bir operasyon olmaması hem de doğal sonuçlar vermedi nedeniyle günümüzde pek çok ekim işlemi bu yöntemle yapılır. Fue saç ekimi operasyonundan sonra kişilerin iyileşme süresi de oldukça kısadır. Bu yöntem sakal ve kaş ekimi için de kullanılmaktadır.

2

Saç ekimi yapılacak alana nakledilecek kıl kökleri genel olarak hastaların ense ya da göğüs bölgesinden alınır. Köklerin transfer edileceği alanda safir uçlar kullanılarak çok ince şekilde açılan kanallar açılır. Bu safir uçlar kesiklerin derin ve büyük olmamasını sağladığı için bu kesikler çok kısa sürede ağrısız ve acısız şekilde iyileşir.

Doğru Saç Ekimi Merkezi Çok Önemli

Fue ve Dhi saç ekimi yöntemleri başta olmak üzere tüm saç ekimi yöntemlerinde doğru klinik ile çalışmak oldukça önemli. Hassas bir işlem olan bu uygulama sırasında, saç köklerinizin zarar görmemesi ve saçlarınızın doğru yoğunluk ile uzayabilmesi için mutlaka operasyon ekibinin tecrübeli olması gerekmekte. Bu yöntem her ne kadar kolay ve hızlı iyileşme sürecine sahip olsa da istenen sonucun alınması için mutlaka en iyi saç ekimi merkezi ile çalışılması gerekiyor.

Son teknoloji ekipmanları ve uzman kadrosu ile, steril ameliyathane ortamında saç ekimi operasyonları gerçekleştiren https://www.lalesacekimi.com Lale Saç Ekimi Merkezi İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezleri arasında yer alıyor.  Son teknoloji ile gerçekleştirilen operasyon en kısa sürede acısız ve ağrısız şekilde doğal görünümlü şaçlara kavuşmak artık çok da zor değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here