mrhb

  Rabia Koç Sordu:

  evet başlarda sizin yapma dedğiğiniz şeylerin hepsini yaptım.sadece bir günümüzü yanlız geçirmek istiyorum mesela.annesinin sözünü dinler kayınvalidem kanser hastasıydı iki yıl oldu ameliyat oldu şu andada konturollere gidip geliyor onun da pskolojik baskıları var tabi eşimin üstünde.sivastayız aradığı işde devamlılığı olan bi iş zaten öyle bi olsa türkiyenin her yerine gidecek ama bulunduğumuz yerdede iş imkaı yok.bundan sonra çok dikkat edip sizin söyledğiniz gibi davranmaya çalışacağım ama inanın benim ruhumda çöktü artık.

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Maalesef, bazen tüm olumsuz koşullar üst üste gelir, dayanmak güçleşir. Siz de böyle bir zamandan geçiyorsunuz. Lütfen umudunuzu kaybetmeyin.
  Muhtemelen, daha önceki tepkilerinizden dolayı eşiniz sizinle konuşmaya çekiniyor olabilir. Peki, başka birkaç soru sorsam...

  Eşinizle 1 gün yalnız geçirseniz, neler söylerdiniz ona ? Nasıl davranırdınız ? Birlikte ne yapmak isterdiniz ?
  Gerekli ortamı yaratmak için yapabileceğiniz birşeyler yok mu ? 

  Bu arada, eşiniz ve/ veya siz İşkur'a başvurdunuz mu ? İşkur'dan kadrolu veya sözleşmeli, kalıcı ve/veya geçici işler çıkabiliyor. Eşinizin işkolu veya mesleği nedir ? 

  Sizin gibi, eşinin işsizlği konusunda uzun zamandan beri sıkıntı yaşayan bir danışanım, İşkur'dan kendisi için işler bulabildi. Size de denemenizi öneririm.

  Saygılarımla,