oğlum ilginç davranıyor

    Fatma Pınar Akın Sordu:

    Merhaba syn. hocam 22 aylık bir oğlum var. babasınında benimde diyaloğumuz çok iyi, çok güzel eğleniyoruz, oyunlar oynuyoruz, oğlumuza aşığız.. Oğluma annem bakıyor, ona ve yengemin eşinede arada anne diyor, buraya kadar aslında normal olmasada onları sevdiğini düşünerek makul karşılıyorum. Ancak çok yakın bir arkadaşım ve eşinede hem anne hem baba diyor. Onları gördükmü bize asla gelmiyor. yolda gören anne babası onlar sanır . Minik bir kızları var, o yüzden ilgi ve alaka konusunda tecrübeliler aslında ama bu durum artık üzmeye başlıyor.. bize gelmiyor, sürekli birşeyler fırlatıyor, parkta bile onların yanında, kucağında. bu durum normalmi? ne yapmamız gerekiyor ?

    Uzm. Ped. İlkbahar Emine Eraslan Cevapladı:

    Oğlumuzla birlikte vakit geçirin. Fiziksel ihtiyaçlarını karşılamayı söylemiyorum. Beslenme-yıkama-uyutmayın... vs... gibi bakımıyla ilgili birlikteliğinizin dışında birlikte olmalısınız. Bunun için onunla oyunlar oynayın. Oyun oynarken bişr şey öğretmeye çalışmayın. serbest oyun oynayın doyasıya.
    Oğlunuzla birlikte çok dış ortama çıkın. Kalabalık insanlı ve çocuklu ortamlarda bulunun. İşten gelince, ev işlerinizi yemek yapmayı bırakın önce onunla oynayın. Müsait olduğunuz her an hemen dış ortamlarda gezin...