sakal

  Hami Yıkılmaz Sordu:

  Merhaba 1989 doğumluyum (27) vücudumda heryerde kıllanma var yeteri kadar sakal bölgemdede çene altımda ve bıyık bölgemde var ancak yanaklarımda sakal yok .. Hormon testi yaptırdım düşük çıktı yada fazla ilaçla hormonlar düzeltirilik sakal çıkarttırılabilirmi yoksa hiç bir çözüm yokmu ekim dışında..
  Endokrin bölümünden bi bayan telde eğer diğer yerlerinizde kıl tüy varsa ilk cildiye görmelidir dedi.Bu doğrumu kütfen yardım edin.

  Uzm. Dr. Bülent Bağcı Cevapladı:

  İyi günler, öncelikle tüylerin olmadığı alanın bir dermatoloji uzmanı tarafından muayene edilmesi gerekir. Eğer cildinizde yapısal bir sorun yoksa dermatoloji uzmanı ve dahiliye endokrin uzmanı gerekli tahlilleri istedikten sonra sorunun kaynağını tespit ederek çözüm üretecektir. Geçmiş olsun...

  Önceki İçerikKaka yapma sıklığı
  Sonraki İçerikYenidoğan
  1999 yılında, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2013 yılında, tıp alanında Ukrayna ‘nın en köklü ve prestijli üniversitesi olan, Platoon L. Shupyk Tıp Üniversitesi'nde Dermatoloji Uzmanlığı eğitimini tamamlamış ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından diploma denkliği onaylanarak Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı olarak tescil edilmiştir. Özellikle ameliyatsız estetik ve kozmetik uygulamalar üzerinde yoğunlaşmış olup bu konularla ilgili pek çok kurs, sempozyum ve kongrelere katılmıştır. 2015 yılında, kriyoterapi uygulamasının kolaylaştırılması amacıyla geliştirdiği aparat Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanmıştır. Milliyet.com.tr adresinde, Ameliyatsız Estetik isimli köşesinde estetik ve kozmetik uygulamalarla ilgili yazılar yazmaktadır. Acıbadem Etiler Tıp Merkezi'nde Dermatoloji Uzmanı olarak çalışmıştır. Halen M-Onep Etiler'de Dermatoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.