sizinle yazışmak bana çok iyi geliyor

  Seda Toprak Sordu:

  sizinle yazışmak bana çok iyi geliyor allah sizden razı olsun inşallah yva bulurumda ve inşallah kontrol bir an önce elime geçer bununla ilgili abla olarak kardeş olarak uzman olarak bana tüyolarınız varmıdır?ah şu kaynanalar ah ahhhhhhhhhh :(((

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Seda Hanım Merhaba,

  Bu sorunuzu görmemişim kusura bakmayın. Doktoramcam.com'un yöneticileri beni bu konuda uyardı. 

  Aile ilişkileri maalesef biraz zor. Bu konuda uzman olmak mümkün değil. Sadece birkaç öneri ancak doğru yolu yine siz kendi içgüdüleriniz, hisleriniz ve aklınızla vereceksiniz. Ezeli ve ebedi rekabet içinde çok stratejik davranmanız gerektiğini unutmayın. Örneğin : 

  1) Empati yapmaya çalışın : Kayınvalidenizi anlamaya çalışın. Kendinizi onun yerine koyun, çocuğunuz için hissettiğiniz duyguları o da hala kendi oğlu için hissediyor olabilir.
  2) Eleştirilerinizi rekabet alanına taşımayın. Onun yerine onun yanında yer almaya çalışın veya onu kendi yanınıza çekmeye çalışın. Gerektiğinde eşinize karşı onu savunun.
  3) Jenerasyon farkı olduğunu unutmayın. Onun yetiştiği düşünce yapısı ile sizin yetiştiğiniz yapı arasında fark var.
  4) Eğitim farkı olabilir. Siz eğitim olarak ileri seviyede olabilirsiniz. Dolayısı ile düşünce yapısı olarak ondan ileride olabilirsiniz.  Dolayısı ile aklınızı siz daha iyi kullanıp onu idare edebilirsiniz. 
  5) İnceleyin, gözlem yapın ve anlamaya çalışın. Sonuçta kötü bir insan olamaz. Neden belli davranışları sergilediğini anlayabilirseniz, daha rahat edersiniz.

  Sevgiler, selamlar,