çoçukları evde anneleriyle büyüyor

  Seda Toprak Sordu:

  çevremde var ama hepsinin çoçukları evde anneleriyle büyüyor çalışmayan anne kitlesine sahibim.dün akşam kızımla oyun oynadık şarkı öğrettim hiç bir ev işine bakmadan direk onunla oynamdım iyi geçti ama şu anne dövme demesi beni kahrediyor anne kızar diyor kızıma büyüklerim şimdi herşeyde anne dövme diyor ya kahroluyorum 🙁

  Uzm. Julide Çelikkol Suner Cevapladı:

  Seda Hanım,

  Konuyu iki başlık haline getirmek istiyorum. 1. si çocuğunuz ve sizin ilişkiniz. 2. si yuva/kreş/oyun grubu bulma fikri. Şimdi her iki konu ile ilgili soru ve önerilerim olacak. 

  1) Çocuğunuz ile ilişkiniz : Birkaç sor sormak istiyorum size. Çocuğunuz ile ne sıklıkla kaliteli zaman geçirebiliyorsunuz ? Bir de çocuğunuzu ( istemeden ) hiç dövdüğünüz oldu mu ? Sadece büyüklerin telkiniyle mi  sizin döveceğinizi düşünüyor? " Anne dövme " dediği zaman sizin ona cevabınız nasıl oluyor ?

  2) Madem etrafınızda böyle bir anne ve çocuk grubu var, siz kendi oyun grubunuzu yaratabilirsiniz belki. Ya da arkadaş/komşu/akrabalarınızın aklına siz girip hep birlikte çocuklarınızı bir yuvaya başlatabilirsiniz. 

  Olumlu ve çözüm odaklı düşünün. Bir çıkış noktası mutlaka bulabiliriz.

  Selamlar,