Bebek yanağında sertlik

  Hocam Merhaba,

  1 yaşındaki oğlumuzun sağ kulağının alt kısmında çeneye yakın bir bölgede bundan yaklaşık 2 hafta önce bir kızarıklık meydana geldi, sivilce gibi. Daha sonra beyaz bir uç belirdi fakat herhangi bir irin veya sıvı çıkmadı içinde. Şuanda söz konusu bölge biraz mor renkte ve içinde nohut büyüklüğünde bir sertlik var. Hangi bölüme randevu almamız gerektiği konusunda kararsız kaldık, randevuyu çocuk sağlığı veya cildiye den mi almalıyız, bize yardımcı olabilir misiniz, bir de söz konusu belirti ne olabilir?

  Teşekkür ederim.

  Saygılarımla.

  Abdullah Akar

  Uzm. Dr. Bülent Bağcı Cevapladı:

  İyi günler, bahsettiğiniz cilt lezyonu tehlikeli olmayan epidermal inklüzyon kisti ile uyumlu. Ancak lezyonun bir dermatoloji uzmanı tarafından muayene edilmesi gerekir. Geçmiş olsun...

  Önceki İçerikTiroid kanseri suphesi
  Sonraki İçerikENSEDE KI YARA
  1999 yılında, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2013 yılında, tıp alanında Ukrayna ‘nın en köklü ve prestijli üniversitesi olan, Platoon L. Shupyk Tıp Üniversitesi'nde Dermatoloji Uzmanlığı eğitimini tamamlamış ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından diploma denkliği onaylanarak Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı olarak tescil edilmiştir. Özellikle ameliyatsız estetik ve kozmetik uygulamalar üzerinde yoğunlaşmış olup bu konularla ilgili pek çok kurs, sempozyum ve kongrelere katılmıştır. 2015 yılında, kriyoterapi uygulamasının kolaylaştırılması amacıyla geliştirdiği aparat Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanmıştır. Milliyet.com.tr adresinde, Ameliyatsız Estetik isimli köşesinde estetik ve kozmetik uygulamalarla ilgili yazılar yazmaktadır. Acıbadem Etiler Tıp Merkezi'nde Dermatoloji Uzmanı olarak çalışmıştır. Halen M-Onep Etiler'de Dermatoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.