Çaresiz kaldım!

  NURCAN YURDUSEVEN Sordu:

  Merhaba.Benim 4 yaşında bir oğlum var Bir sene önce eşimin işi dolayısıyla Trabzondan Giresuna taşındık.Oğlum bir türlü yeni evimize alışamadı.Trabzondaki evimiz bahçeli bir evdi ve eşimin ailesine yakın oturuyorduk oğlumun dedesiyle arasıda çok iyiydi.Sorum şu oğlum trabzona dedesine gitmek isteyip çok ağladığı için dedesi alıp birkaç günlüğüne götürüp getiriyordu.Sonra orada kalma süresi uzadı oğlumu her arayışımda bana tepki gösteriyor.Beni özlemediğini istemediğini söylüyor.Alıp getirirsek ağlıyor orayı istediğini bizi sevmediğini söylüyor.Ben çok üzülüyorum kursa gidiyorum onunlada gidemiyorum.Göz mü yummalıyım çaresizim yardım edin.

  Uzm. Psk. Elif Tanıl Kaş Cevapladı:

  Merhaba

  Çocuğunuzun dedesini özlemiş olması tabi ki çok normal bir süreçtir. Fakat burada sizinle değil de dede ile olan beraber süreci daha kaliteliyse çocuk dedenin yanında kalmak istemiştir.
  Bu noktada çocuğunuza bu süreç hakkında detaylı bir bilgi vermenizi öneririm. Ayrıca yaş itibarı nedeniyle sizin yanınızda kursa gitmektense biran önce kendi yaşıtlarıyla beraberlik sürecini pekiştirecek anaokula gitmesini mutlaka öneririm.

  Sevgilerle