gelişim

  Handan Abacı Sordu:

  hocam merhaba sorumu cevapladığınız çin teşekkürler ama yazdığım şeyler sanki sizde sosyal olmayan,sürekli tv başında oturan bir çocuk uyandırmış hissine kapıldım. günde en fazla 1 saat tv izlemesine izin veriyorum,birlikte kitapda okuyoruz,oyunlarda oynuyoruz.bütün günümüzü eğitici laptop başında geçirmiyoruz,harfleri babasının tişörtünde olan ve bu ne die sorarak öğrendi ve babamıza yasakladım artık söylemiyor.ve dikkat dağıtmamız düşündüğünüz kadar kolay olmuyor,o bişeyi gözterip turuncu,mavi yada sayıyı yüksek sesle bağırır ve ben evt annecim diyene başka şeye yönelmez,arkadaşları var oyunda oynuyoruz.parka vs gidiyoruz.

  Uzm. Ped. İlkbahar Emine Eraslan Cevapladı:

  0_2 yaşta tüm dünyada ekran tamamen yasak. (TV, bilgisayar, cep telefonu etranı, laptop... gibi...) Ama siz seyrettirmek istiyosanız tabiki seyredebilir, o sizin çocuğunuz.

   Bilişsel gelişim ( zeka )  önde gidiyor olabilir. Bu çok güzel bir şey sizin için ama bu kadar ekren akadamik bilgi öğretildiğinde sonra sorunlar çıkıyor. özellikle takıntılar başlıyor. Örneğin; çocuğunuz aynı soruyu defalarca size sorup, sizden cevabını alıncaya kadar uğraşıyorsa artık bu takıntıya dönüşmüştür.
   Dış ortam , insanlı , kalabalık ve çocuklu ortamlara çıkarmaya devam edin. Siz büyüklerden çok çocuklu ortamlarda olmasına dikkat edin..
                                                                                                                                                        Selamlar